GKS Tychy na remis z Puszczą Niepołomice

2017-07-03 08:46:00
Piłkarze GKS Tychy zremisowali z beniaminkiem Nice 1 Ligi Puszczą Niepołomice 0:0.

Tyszanie do meczu kontrolnego rozegrywanego na stadionie w Niepołomicach przystępowali bez truchtającego tylko wokół boiska niedawno pozyskanego Marcina Biernata oraz Łukasza Grzeszczyka, który powoli dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji jeszcze z minionego sezonu.

 

Pierwsza połowa meczu to optyczna przewaga Trójkolorowych, jednak obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji pod bramkami. W 8. minucie z próby dośrodkowania w szesnastkę gospodarzy, wyszło Dawidowi Błanikowi groźne uderzenie.

 

Po przerwie w składzie tyszan pojawił się testowany skrzydłowy - urodzony w 1998 roku Patryk Zych z Polonii Warszawa. Druga połowa obfitowała również w większą ilość strzałów i sytuacji, a w tyskim zespole uderzeń z dystansu próbowali Michał Fidziukiewicz, Wojciech Szumilas i Marcin Radzewicz. W każdym z nich brakowało niewiele, aby futbolówka wpadła do siatki.

 

W sparingowej grze swoją kolejną szansę dostała grupa młodych piłkarzy GKS, w tym m.in. niespełna 15-letni pomocnik Jan Biegański.

 

Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 0:0

 

GKS Tychy: Igaz (46' Dobroliński) - Mańka (46' Grzybek), Tanżyna, Bogusławski, Szywacz - Błanik (46' Zych), Matusiak (84' Fortuna), Łuszkiewicz, Szumilas (80' Biegański), Ćwielong (69' Radzewicz) - Fidziukiewicz (89' Wróblewski).

 

 

Autor: GKS Tychy, Fot. GKS Tychy