GKS Tychy - Miedź Legnica. Transmisja w Polsacie Sport Extra

2018-05-04 10:13:00
Niepokonana w 2018 roku w Nice 1 Lidze ekipa Miedzi Legnica w 29. kolejce pojedzie na bardzo trudny teren do Tychów. Gospodarze piątkowego starcia cały czas mają teoretyczne szanse na awans do Ekstraklasy. Transmisja meczu GKS Tychy - Miedź Legnica w Polsacie Sport Extra.

W piątkowy wieczór zmierzą się dwie najlepsze drużyny wiosny. Tyszanie zgromadzili w dziewięciu meczach 20 oczek, Miedź o jeden punkt więcej. Zespół z Legnicy to lider tabeli i pewnie zmierza do Ekstraklasy. GKS jest obecnie dziewiąty z siedmioma oczkami straty do drugiego, premiowanego awansem miejsca.

 

- Rzeczywiście, będzie to mecz drużyn, które bardzo dobrze spisują się w wiosną i równo punktują. Mamy swój plan na to spotkanie i chcemy powalczyć o kolejne punkty, które przybliżą nas do upragnionego celu – powiedział szkoleniowiec legniczan, Dominik Nowak.

 

W piątek trener Ryszard Tarasiewicz nie będzie mógł skorzystać z kilku piłkarzy w tym Jakuba Vojtusa wypożyczonego z... Miedzi. W jego umowie widnieje zapis mówiący o tym, że nie może on zagrać przeciwko swojemu klubowi.

 

GKS ostatni mecz u siebie przegrał w listopadzie. W jesiennej rywalizacji obu ekip triumfowała Miedź, podobnie jak we trzech wcześniejszych starciach z zespołem z Tych.

 

Transmisja meczu GKS Tychy - Miedź Legnica od godziny 20.30 w Polsacie Sport Extra.

 

Autor: Polsat Sport, Fot. Miedź Legnica