GKS Tychy – Miedź Legnica 1:0

2018-05-05 01:35:00
Lider pokonany! Piłkarze GKS Tychy w meczu 29. kolejki Nice 1 Ligi pokonali na własnym terenie drużynę Miedzi Legnica 1:0

W pierwszej połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Miedź próbowała rozgrywać atak pozycyjny, ale brakowało dokładności w przedzieraniu się przez szyki defensywne gospodarzy, a GKS szukał szczęścia w szybkim ataku oraz stałych fragmentach gry. Nie stworzył jednak żadnej stuprocentowej sytuacji bramkowej. Z kolei Miedź mogła objąć prowadzenie w 19. min, gdy kilkadziesiąt metrów z piłką popędził Wojciech Łobodziński, wpadł w pole karne i uderzył bardzo mocno w stronę bramki, ale minimalnie chybił.

W drugiej połowie padł tylko jeden gol. W 50. min Łukasz Grzeszczyk uderzył z linii pola karnego tuż przy słupku, a piłka po rękawicach Łukasza Sapeli wpadła do siatki. Miedź próbowała odpowiedzieć, ale tego dnia męczyła się w ataku, brakowało dokładności, a do tego GKS był bardzo dobrze zorganizowany w obronie.

Legniczanie mieli praktycznie tylko jedną dobrą okazję do wyrównania – w 72. min do szybkiego ataku popędził Łobodziński, dograł w pole karne do wbiegającego Piątkowskiego, ten natychmiast uderzył na bramkę, ale trafił wprost w bramkarza.

Dla Miedzi to pierwsza ligowa porażka od listopada zeszłego roku. Mimo to legniczanie zachowają pozycję lidera tabeli.

GKS Tychy – Miedź Legnica 1:0 (0:0)

1:0 Grzeszczyk 50’

Żółte kartki: Mańka – Bartczak, Osyra, Piasecki.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Widzów: 4093.

GKS: Jałocha - Biernat, Mańka, Grzeszczyk, Wróblewski (75’ Kaczmarczyk), Grzybek, Zapolnik, Tanżyna, Daniel, Bernhardt (87’ Matusiak), Abramowicz (64’ Fidziukiewicz).

Miedź: Sapela - Bartczak (85’ Deleu), Osyra, Perez, Zieliński - Augustyniak, Mystkowski (85’ Idzik), Forsell (67’ Garguła) - Łobodziński, Piasecki, Piątkowski.

Autor: Miedź Legnica, Fot. GKS Tychy