GKS Tychy – Chrobry Głogów 1:1

2018-07-28 23:54:00
W meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali na własnym terenie z Chrobrym Głogów 1:1 (1:0).

Mecz rozpoczął się dla Chrobrego fatalnie, bo już w 6. minucie stracił gola. Wziął się on z rzutu rożnego, który przy dalszym słupku został zamknięty przez Daniela Tanżynę. Gospodarze groźne mieli stałe fragmenty, dodatkowo mieli ich sporo, i niemal kopię tego bramkowego powtórzyli w 11. minucie, tyle że wtedy w porę zareagowali broniący piłkarze Chrobrego.

GKS od pierwszej minuty do niemal ostatniej w tej części posiadał przewagę w posiadaniu piłki, był groźniejszy, konstruował akcje, próbował i generalnie pokazywał, że jest u siebie, a biorąc to wszystko pod uwagę prowadził zasłużenie. Głogowianie bardzo, ale to bardzo długo nie byli w stanie przedostać się bliżej bramki tyszan. Udało się dopiero w samej końcówce, a jak już, to główka Szymona Nowickiego po wrzutce Michała Ilkowa-Gołąba była niecelna.

Po zmianie stron było widać, że Chrobry próbuje się wziąć w garść i przez pierwsze fragmenty był aktywniejszy z przodu. Po rzucie rożnym z dystansu domykał go mocnym uderzeniem z woleja Michał Borecki, lecz niecelnie. Po chwili dobrze piłkę poprowadził prawą stroną Jarosław Ratajczak, wrzucił ją w szesnastkę, ale wbiegający tam Bartosz Machaj był naciskany przez rywala, co uniemożliwiło oddanie celnego strzału.

Dopiero w 85. minucie zobaczyliśmy najlepszą w całym meczu okazję dla gości. Przymierzający głową po dośrodkowaniu z lewej strony Jarosław Ratajczak zrobił to w dobrze ustawionego golkipera GKS-u. W odpowiedzi Mateusz Abramowicz chwycił futbolówkę po uderzeniu Macieja Mańki.

Chrobry, jeśli chodzi o pełne 90 minut, nie rozgrywał najlepszej partii, ale z wiarą i charakterem powalczył do samego końca. To się opłaciło, nawet po tym, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarano w 90. minucie Michała Boreckiego. Już w doliczonym czasie głogowianie wywalczyli rzut karny, którego na gola nie bez kłopotów, ale jednak zamienił Przemysław Trytko.

GKS TYCHCY – CHROBRY GŁOGÓW 1:1 (1:1)

1:0 Tanżyna 6'

1:1 Trytko 90' (k.)

Żółte kartki: Steblecki, Tanżyna, Bernhardt, Abramowcz – Pawlik, Borecki, Ratajczak.

Czerwona kartka: Borecki 90' (Chrobry – za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

GKS: Jałocha - Biernat, Bernhardt (79' Mańka), Grzeszczyk, Grzybek, Piątek, Steblecki (46' Giel), Zapolnik, Tanżyna, Daniel, Abramowicz.

CHROBRY: Abramowicz - Ilków-Gołąb, Stolc, Wasiluk, Ratajczak, Pawlik (54' Kowalczyk), Mandrysz, Nowicki (72' Maćkowski), Borecki, Machaj (60' Napolov), Trytko.