GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 1:0

2018-03-31 23:30:00
W meczu kończącym 24. kolejkę Nice 1 Ligi, GKS Katowice pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec 1:0.

W ostatni dzień marca, GKS Katowice w ramach 24. kolejki Nice 1 liga zmierzył się w prestiżowym pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec. Początek spotkania dla obu ekip był bardzo spokojny. Bramkarze pewnie łapali wszelkie próby dograń w szesnastkę. W 21 minucie z daleka próbował przymierzyć Nuno Malheiro, ale piłka minęła lewy słupek bramki Mateusza Abramowicza. Na tym etapie spotkania zarysowała się przewaga gości. GieKSa odpowiedziała na nią w kolejnych minutach. Po wrzutce w pole karne, piłkę głową jako pierwszy sięgnął Łukasz Zejdlr. Próba była jednak nieprecyzyjna.

Gospodarze mieli szansę na gola do szatni, gdy po przejętej w środku pola piłce, Adrian Błąd dośrodkował w szesnastkę. Zejdlerowi zabrakło centymetrów, by celnie przymierzyć. Do końca pierwszych 45 minut bramka już nie padła. Zaraz na starcie drugiej połowy Błąd próbował zaskoczyć Dawida Kudłę mocnym strzałem po ziemi. Bramkarz pozostał czujny. Chwilę później Bartłomiej Babiarz faulował Andreja Prokicia wychodzącego sam na sam. Zawodnik ekipy z Sosnowca zobaczył czerwoną kartkę.

Od 50. minuty GieKSa grała z przewagą jednego zawodnika i 10 minut później wynik w kuriozalnej sytuacji otworzył Błąd. Pomocnik posłał wysoką piłkę z lewej strony i choć nikt jej nie dosięgnął, futbolówka wpadła do bramki, ponieważ zasłonięty bramkarz Zagłębia nie zdążył w porę zareagować. W kolejnych minutach, mimo gry w 10-tkę, goście byli w stanie stworzyć kilka sytuacji zakończonych strzałem. Ostatecznie gospodarze utrzymali jednobramkową przewagę i odnieśli czwartą wygraną z rzędu.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)