GKS Katowice – Ruch Chorzów. Transmisja w Polsacie Sport

2017-10-22 08:33:00
W ramach 14. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice podejmie przy Bukowej odwiecznego rywala z Chorzowa. Na taką rywalizację obie drużyny czekały blisko 15 lat. Transmisja meczu GKS Katowice – Ruch Chorzów od 17:30 na w Polsacie Sport.

Do ostatniego derbowego spotkania tych drużyn doszło w marcu 2003 roku. Wtedy to GKS wygrał 1:0 po golu Jacka Kowalczyka. Tym razem faworytem meczu również wydaje się zespół z Katowic. Podopieczni Piotra Mandrysza po słabszym starcie złapali wiatr w żagle i zanotowali serię trzech wygranych meczów, a to w trudnej Nice 1 Lidze zawsze imponuje. Ruch także miał za sobą trzy zwycięstwa z rzędu, ale przerwał tę serię porażką z beniaminkiem – Puszczą Niepołomice (1:2).

 

Sytuacja w tabeli dla chorzowian nadal nie jest ciekawa. Po odjętych pięciu punktach za problemy finansowe i fatalnym początku sezonu mają tylko osiem punktów i są na ostatnim miejscu. Sytuacja GKS-u wygląda zdecydowanie lepiej. Podopieczni Mandrysza mają dziesięć punktów więcej i zajmują jedenastą lokatę.

 

Historia spotkań obu zespołów jest długa – sięga lat sześćdziesiątych. W 52 dotychczasowych potyczkach ligowych GKS górą był piętnastokrotnie, dwadzieścia cztery razy dochodziło do podziału punktów. Gracze z ul. Cichej cieszyli się natomiast ze zwycięstwa w trzynastu spotkaniach. Na korzyść katowickiej ekipy przemawia fakt, że przy Bukowej nie przegrała z Niebieskimi od sezonu 1998/1999.

 

 

Autor: Polsat Sport, Fot. GKS Katowice