GKS Katowice leci do Turcji

2018-02-02 16:20:00
W sobotni poranek GKS Katowice uda się na zgrupowanie w tureckim Side.

Piłkarze GieKSy rozpoczęli przygotowania do nowej rundy 12 stycznia. Dotąd trenowali na okolicznych obiektach oraz na siłowni. Teraz czas na kolejny etap przygotowań, jakim będzie zgrupowanie w Turcji. Wylot z lotniska w Pyrzowicach nastąpi w sobotę wcześnie rano. Samolot wyląduje w Antalyi, a stamtąd zespół uda się bezpośrednio do hotelu Star Resort w Side, gdzie będzie miało miejsce zgrupowanie.


Przypomnijmy, że drużyna nie pojechała na krajowe zgrupowanie, by móc spędzić w Turcji aż dwa tygodnie i tam – na trawiastych boiskach – jak najskuteczniej budować formę przed ligą. W kadrze na zgrupowanie znajduje się 25 zawodników, ale lista nie jest zamknięta i do drużyny mogą dołączać kolejni nowi gracze. Wśród zawodników, którzy udają się do Side jest oczywiście pozyskany niedawno Bartłomiej Poczobut, a także wychowanek Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa” obrońca Patryk Wnuk. Pierwszy sparing w trakcie zgrupowania rozegrany zostanie 7 lutego. Rywalem GieKSy będzie siedmiokrotny mistrz Węgier - Debreczyn VSC.


Kadra GKS Katowice na zgrupowanie w Side:

 

Bramkarze: Mateusz Abramowicz, Sebastian Nowak, Maciej Wierzbicki.


Obrońcy: Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Lukas Klemenz, Mateusz Mączyński, Tomasz Midzierski, Tomasz Mokwa, Dalibor Pleva, Wojciech Słomka, Patryk Wnuk.


Pomocnicy: Adrian Błąd, Armin Ćerimagić, Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Kalinkowski, Rafał Kuliński, Paweł Mandrysz, Dawid Plizga, Bartłomiej Poczobut, Oktawian Skrzecz, Łukasz Zejdler.


Napastnicy: Grzegorz Goncerz, Wojciech Kędziora, Andreja Prokić.

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice