GKS Katowice – Górnik Łęczna 1:0

2018-06-04 18:26:00
GKS Katowice w ostatnim meczu sezonu pokonał Górnik Łęczna 1:0. Ekipa z Łęcznej żegna się z Nice 1 Ligą.

W meczu ostatniej kolejki GKS Katowice na Bukowej podejmował Górnik Łęczna. Drużyna gości przyjechała do Katowic walczyć o utrzymanie w Nice 1 Lidze. W pierwszych minutach spotkania to gospodarze stwarzali sobie więcej okazji. W 12. minucie Tomasz Foszmańczyk uderzył w poprzeczkę po złym wybiciu piłki przez Sergiusza Prusaka. Osiem minut później próbował raz jeszcze. Po strzale z 20 metrów bramkarz Górnika z wielkim trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Goście nastawieni na grę z kontrataków pozwalali GKS-owi długo rozgrywać piłkę. W 33. minucie Lukas Klemenz po jednej z takich kontr rywala wybił futbolówkę z linii bramkowej. Górnik pod koniec pierwszych 45 minut przerwał dominację GieKSy. Do szatni piłkarze schodzili jednak z bezbramkowym remisem. W przerwie ligowego meczu odbył się finał 8. edycji „Zagraj na Bukowej”. Osiedle Witosa pokonało osiedle Paderewskiego 1:0.

Goście w drugiej połowie znacznie przyspieszyli, próbując zaskoczyć GKS atakami lewą stroną boiska. W 63. minucie Radosław Pruchnik strzelał ze stałego fragmentu gry. Piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki Abramowicza. Katowiczanie odpowiedzieli stwarzając kilka okazji, brakowało jedynie skutecznego strzału na bramkę. Dla GieKSy zadebiutowali Kordian Podstawa oraz Michał Szczyrba z Akademii "Młoda GieKSa". Gola kibice doczekali się w 85. minucie. Jedyną bramkę strzelił Łukasz Zejdler po podaniu Adriana Frańczaka.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)

1:0 Zejdler 85’

Żółte kartki: Kamiński, Klemenz (GKS Katowice).

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

GKS Katowice: Abramowicz – Mokwa, Kamiński, Klemenz, Frańczak – Skrzecz (76’ Podstawa), Poczobut, Foszmańczyk, Kalinkowski (83’ Zejdler), Słomka (90’ Szczyrba) – Volas.

Górnik Łęczna: Prusak - Kosznik, Sasin, Suchanek (71’ Lebedyński), Szysz, Łuszkiewicz, Pruchnik, Kasperkiewicz, Pitry (25’ Wereszczak), Sosnowski (57’ Bonin), Mosnikow.

Autor: GKS Katowice, Fot. Górnik Łęczna