GKS Katowice – GKS Tychy 1:2

2018-05-20 23:14:00
W derbowym meczu 32. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy pokonali na wyjeździe GKS Katowice 2:1 (0:1). Po piorunującej końcówce tyszanie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po bramkach Daniela Tanżyny i Jakuba Vojtusia.

GieKSa rozpoczęła mecz od mocnych ataków. Już jedna z pierwszych akcji spotkania mogła przynieść gola, ale po strzale Dalibora Volasa dobrze interweniował bramkarz gości. Po chwili okazał się już bezradny. Sposób na jego pokonanie znalazł Tomasz Midzierski, który popisał się świetnym uderzeniem głową.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało. Tyszanie, czołowa drużyna Nice 1 Ligi ostatnich miesięcy, przeprowadzili kilka groźnych ataków. Nasza drużyna z kolei starała się o wbicie drugiego gola i podwyższenie prowadzenia. W drugiej połowie bliski był tego Andreja Prokić, ale ani po jego strzale, ani po dobitce Volasa, piłka nie wpadła do bramki.

Sytuację GieKSy skomplikowała czerwona kartka (dwie żółte) dla Oktawiana Skrzecza. Od tego momentu skupiliśmy się tylko na obronie korzystnego wyniku. Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać do końca. Do wyrównania doprowadził bowiem strzałem głową Daniel Tanżyna. Tuż przed końcem błąd naszej defensywy wykorzystał Jakub Vojtus i zapewnił gościom wygraną.

GKS Katowice – GKS Tychy 1:2 (1:0)

1:0 Midzierski 8'

1:1 Tanżyna 81

1:2 Vojtus 86'

Żółte kartki: Kamiński, Skrzecz – Grzybek, Bernhartdt, Kaczmarczyk.

Czerwona kartka: Skrzecz (druga żółta)

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 3250.

GKS Katowice: Wierzbicki – Frańczak, Kamiński, Midzierski, Mączyński – Skrzecz, Poczobut, Kalinkowski (83' Foszmańczyk), Prokić, Błąd – Volas (72' Słaby).

GKS Tychy: Jałocha – Grzybek (58' Bogusławski), Biernat, Tanżyna, Abramowicz - Zapolnik, Grzeszczyk, Daniel, Bernhardt, Kaczmarczyk (71' Piątek) - Vojtus.