GKS Katowice – GKS Tychy 1:1

2018-08-04 00:43:00
Wynikiem 1:1 zakończyły się derby pomiędzy GKS Katowice a GKS Tychy.

Do meczu w teoretycznie lepszych nastrojach przystępowała GieKSa, która w poprzedniej kolejce odniosła premierowe zwycięstwo w sezonie. Za to tyszanie, którzy tak dobrze spisywali się w rundzie wiosennej poprzednich rozgrywek, dotąd na koncie mieli tylko jeden punkt. 

 

GieKSa zaczęła mecz z olbrzymią werwą i przejęła inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. GieKSa mocno przycisnęła i stworzyła kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej z nich jednak nie wykorzystała. Za to już pierwsza groźniejsza akcja gości zakończyła się trafieniem Daniela Tanżyny. Utrata bramki w żaden sposób nie podłamała katowiczan. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził nieuchwytny dla obrońców rywali Daniel Rumin.

 

Druga połowa derbów była już bardziej wyrównana. Gospodarze wciąż ambitnie dążyli do zdobycia drugiej bramki, ale obrona drużyny z Tychów była już szczelniejsza. Najbliżej zdobycia gola byli Rumin (po jego strzale głową dobrze interweniował Konrad Jałocha) oraz Grzegorz Piesio, który z dystansu trafił w poprzeczkę.

 

GKS KATOWICE - GKS TYCHY 1:1 (1:1)

 

0:1 Tanżyna 20'

1:1 Rumin 33'

Żółte kartki: Poczobut, Tabiś, Słomka - Biernat. 

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

 

GKS KATOWICE: Pawełek – Lisowski, Kamiński, Remisz, Frańczak – Tabiś (74' Słomka), Poczobut, Michalik, Piesio (83' Bronisławski), Błąd – Rumin.

 

GKS TYCHY: Jałocha – Grzybek (64' Mańka), Biernat, Tanżyna, Abramowicz - Barnhardt (68' Staniucha), Daniel, Grzeszczyk, Piątek, Steblecki - Zapolnik.

 

Autor: GKS Katowice, Fot. 400mm.pl