GKS Jastrzębie – Wigry Suwałki 1:2

2018-07-22 00:41:00
Beniaminek Fortuna 1 Ligi – GKS Jastrzębie, przegrał u siebie z Wigrami Suwałki 1:2.

Przez pierwsze kilkanaście minut na boisku byłą twarda walka, a żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej sytuacji. Dopiero w 24. minucie zrobiło się groźnie pod bramką gości. Na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Gojny, lecz piłka minęła słupek o metr. Przez kilka kolejnych minut było gorąco pod obiema bramkami, ale wynik nie ulegał zmianie. Grzegorza Drazika uratowała poprzeczka po strzale Wojciecha Kuriaty, a po stronie gospodarzy nieskuteczne próby oddali Tront, Jadach i Skórecki. W 39. minucie stworzyliśmy najgroźniejszą sytuację. Farid Ali zagrał na dobrą pozycję do Adama Żaka, lecz ten przegrał pojedynek z Węglarzem.

Więcej działo się w drugiej połowie. W 52. minucie Wigry na prowadzenie, mimo interwencji Drazika, wyprowadził Jonatan Straus. Odpowiedź była jednak natychmiastowa. Po kilkudziesięciu sekundach fenomenalnym strzałem z około 30 metrów popisał się Damian Tront, a piłka wpadła do bramki przy samym słupku. Zespół beniaminka poczuł wiatr w żaglach i starał się zdobyć drugiego gola, ale przyjezdni grali w obronie bardzo pewnie. W 83. minucie bliski pokonania Węglarza był Szymura, uderzając tuż obok słupka z rzutu wolnego. Chwilę później, drugiego gola zdobyli suwalczanie. Dośrodkowanie skutecznie strzałem głową wykończył Robert Bartczak, nie dając Drazikowi szans.

W doliczonym czasie gry GKS rzucił się do ataku. Najpierw niecelnie główkował Adam Żak, a po chwili w dobrej sytuacji nieczysto w piłkę trafił Oskar Mazurkiewicz. Piłkę meczową miał w ostatniej akcji meczu Kamil Szymura. Po tym, jak zakotłowało się w polu karnym Wigier, piłka trafiła pod nogi obrońcy, jednak jego strzał zatrzymał się na słupku, po czym sędzia główny zakończył mecz.

GKS JASTRZĘBIE – WIGRY SUWAŁKI 1:2 (0:0)

0:1 Straus 52’