GKS Jastrzębie – Puszcza 0:2

2018-08-05 00:53:00
Drugie z rzędu zwycięstwo zanotowali gracze Puszczy Niepołomice. W wyjazdowym spotkaniu pokonali beniaminka Fortuna 1 Ligi – GKS Jastrzębie.

Początek spotkania był dość spokojny z obu stron, ale już w 9. minucie goście zdołali wyjść na prowadzenie po uderzeniu Huberta Tomalskiego, który wykorzystał błędy defensywy beniaminka. W 29. minucie Patryk Skórecki miał idealną okazję do wyrównania. Piłka trafiła pod nogi pomocnika, stojącego kilka metrów przed bramką, ale ten nieatakowany fatalnie spudłował. Goście, nastawieni na grę z kontry, oddali nam inicjatywę, ale niewiele wynikało z ataków gospodarzy i Mleczko w zasadzie nie był w tej części gry zatrudniony.

Druga odsłona rozpoczęła się dla GKS-u najgorzej jak mogła. Sam na sam z Drazikiem wyszedł Drzazga i bez problemów posłał piłkę do siatki. W 53. minucie w dobrej sytuacji przed polem karnym znalazł się Tront, ale uderzył nad bramką. Dwie minuty później mogło być już 0:3, lecz tym razem fantastyczną interwencją popisał się Drazik, końcami palców wybijając futbolówkę na róg po strzale głową Czarnego. Drazik dobrze interweniował również w 63. minucie, nie dając się zaskoczyć po mocnym strzale z dystansu  Drzazgi.

W 69. minucie sędzia podyktował rzut wolny w idealnej pozycji dla Kamila Szymury. Środkowy obrońca uderzył za mocno i piłka poszybowała nad poprzeczką. Pięć minut później w polu karnym Puszczy faulowany był Maciej Spychała i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Skórecki, który w zasadzie… podał do bramkarza Puszczy, który nie miał najmniejszych problemów z obroną.

Mimo ambitnej postawy zawodników beniaminka, nie byli oni w stanie sforsować defensywy rywali i ostatecznie Puszcza zasłużenie wywozi z Jastrzębia-Zdroju trzy punkty.

GKS JASTRZĘBIE –  PUSZCZA NIEPOŁOMICE 0:2 (0:1)

0:1 Tomalski 9'

0:2 Drzazga 46'

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Żółte kartki: Ali, Pacholski – Tomalski, Czarny.

GKS: Drazik - Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny,  Skórecki, Spychała (82' Gancarczyk), Tront, Ali, Jadach (66' Adamek), Żak (80' Dzida).

PUSZCZA: Mleczko - Czarny, Fryc, Uwakwe, Drzazga (86' Kuzma), Tomalski (71' Ryndak), Stefanik, Orłowski, Stawarczyk, Żytek (66. Stępień), Bartków.

Autor: GKS Jastrzębie, Fot. 400mm.pl