GieKSa z patentem na Pogoń

2017-07-29 10:43:00
W sobotę o 19:00 po niemal ośmiu tygodniach GKS Katowice wznowi rozgrywki Nice 1 Ligi. Na inaugurację ligową katowiczanom przyjdzie zmierzyć się z Pogonią Siedlce.

Trójkolorowy zespół przygotowywał się w przerwie letniej pod okiem nowego sztabu szkoleniowego w postaci duetu trenerskiego Piotr Mandrysz - Bartłomiej Bobla. Do składu dołączyło aż dziewięciu zawodników. Wśród nich są obrońcy Mateusz Mączyński, Lukas Klemenz, Tomasz Mokwa i Tomasz Midzierski, jak również pomocnicy Dawid Plizga, Rafał Kuliński, Wojciech Słomka. Nie zabrakło również napastników - Wojciecha Kędziory i Jakuba Yunisa. Pod pieczą nowego szkoleniowca przebudowana drużyna pokazała, że już jest solidnie poukładana w defensywie. W Katowicach liczą, że w lidze dojdzie także tak wyczekiwana skuteczność. Kurs w Fortunie, że GieKSa strzeli bramkę wynosi 1.11.


Drużyna Pogoni Siedlce również przeszła spore zmiany, z klubem pożegnały się filary zespołu - Marcin Burkhardt, Arkadiusz Jędrych i Konrad Wrzesński. Kontrakty podpisało aż jedenastu nowych zawodników. Siedlczanie mieli udaną poprzednią rundę jesienną i zajęli w niej szóste miejsce, jednak słabsza dyspozycja wiosną sprawiła, że rozgrywki 2016/2017 zakończyli na jedenastej lokacie. Czy nowy szkoleniowiec Adam Łopatko poukładał zespół tak, żeby spełnił oczekiwania i powalczył co najmniej o środkowe pozycje w pierwszoligowej stawce? Odpowiedź na to pytanie poznamy po części już w sobotni wieczór przy Bukowej.

Obie drużyny spotykały się w rozgrywkach ligowych sześciokrotnie. Katowiczanie w geście radości wznosili ręce pięć razy, Pogoń cieszyła się z kompletu punktów tylko raz po zwycięstwie u siebie 2:0 w sezonie 2015/2016. GieKSiarze mogą pochwalić się faktem, iż na własnym terenie są niepokonani przez siedlecką ekipę. W poprzednim sezonie GKS wygrał z siedlczanami zarówno u siebie, jak i na wyjeździe 1:0. Kurs w Fortunie, że spotkanie zakończy się bez remisu wynosi 1.22. 

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice