Garbarnia - Stal Mielec: Mecz na stadionie Wisły Kraków otworzy sezon

2018-07-19 09:21:00
Piłkarze i trener Stali Mielec nie mogą się już doczekać rozpoczęcia sezonu 2018/2019 w Fortuna 1 Lidze. Na inaugurację zmierzą się na stadionie Wisły w Krakowie z beniaminkiem - Garbarnią. - Mamy nadzieję, że przyjdzie dużo kibiców, oczywiście liczymy, że będą także ci z Mielca - mówi piłkarz Stali Krystian Getinger. Transmisja meczu Garbarnia - Stal Mielec w Polsacie Sport.

Stal Mielec do nowego sezonu przystępuje z nowym szkoleniowcem - Zbigniewa Smółkę, który przeniósł się do Arki Gdynia zastąpił były trener Wigier Suwałki Artur Skowronek. Na zapoznanie się z Mielcem i swoimi podopiecznymi Skowronek miał miesiąc, ale mimo tak krótkiego czasu jest optymistą. - Możemy być zadowoleni z kilku faktów. Przede wszystkim z tego, że wszyscy bardzo dobrze znieśli mikrocykle treningowe i piłkarze są zdrowi - mówi szkoleniowiec.

 

W składzie na sezon 2018/2019 zostało kilku graczy, którzy łączeni byli z innymi, często ekstraklasowymi klubami. Jednym z takich piłkarzy jest Bartosz Nowak, który prezentował świetną formę pod koniec poprzednich rozgrywek. - Cieszę się, że pomimo perypetii transferowych i dużego zamieszania, udało mi się spędzić ten okres z drużyną. Nowy trener, nowe metody, dlatego nie chciałem, by to mnie ominęło. Czuję się dobrze przygotowany i czekam z niecieprliwością na pierwszy mecz. Cel to na pewno wygrana z Garbarnią, to jest najważniejsze. Chcemy wygrywać, a że cztery pierwsze mecze zagramy na wyjeździe to musimy się skupić podwójnie - twierdzi Nowak.

 

- Wiadomo, że czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz z Garbarnią, tym bardziej, że gramy na stadionie Wisły w Krakowie - mówi z kolei jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Stali Krystian Getinger. - Mamy nadzieję, że przyjdzie dużo kibiców, oczywiście liczymy, że będą także ci z Mielca. (...) Moim celem w zbliżającym sezonie będzie na pewno regularna gra. Chcę się odbudować, bo wiadomo, ze ostatnio zbyt dużo nie grałem. Wracam do dyspozycji fizycznej i będę chciał jak najlepiej pomóc drużynie na boisku - mówi piłkarz, który może występować na kilku pozycjach w obronie i w pomocy.

 

Na dwa dni przed inauguracją sezonu w Krakowie, Stal pozyskała hiszpańskiego napastnika. Sergio Mendiguchia przychodzi do Mielca na zasadzie wolnego transferu. To nie musi być jednak koniec wzmocnień ekipy z Mielca. - Rozglądamy się jeszcze za młodzieżowcem, bo chcemy, żeby w kadrze była uczciwa i naturalna rywalizacja o miejsce w składzie. Na tym będzie koniec transferów do grudnia. Młodzieżowiec jest przymierzany do defensywy, ale nie zamykamy się też na opcje ofensywne z młodym chłopakiem - zaznacza trener Skowronek.

 

Menedżer Fantasy 1 Liga jest dostępny pod adresem https://fantasy.polsatsport.pl/pl

 

Pierwszy mecz nowego sezonu Fortuna 1 Ligi: Garbarnia Kraków - Stal Mielec rozegrany zostanie w piątek 20 lipca. Transmisja od 17:30 w Polsacie Sport.

Autor: Polsat Sport, Fot. Stal Mielec