Garbarnia Kraków – Bytovia Bytów 0:3

2018-08-06 09:16:00
W 3 kolejce Fortuna 1 Ligi Bytovia pewnie wygrywa z Garbarnią Kraków 3:0 po dublecie Jakóbowskiego i samobójczej bramce Garzeła.

Już w 4. minucie goście objęli prowadzenie. Kuzimski popisał się nienagannym dryblingiem bezproblemowo ogrywając opiekuna, Garzeł próbował wślizgiem zażegnać niebezpieczeństwo, ale uczynił to tak niefortunnie, że piłka wpadła do siatki.

„Brązowi” szybko dwukrotnie trafili do celu, lecz w obu przypadkach zostały orzeczone ofsajdy. Najpierw uniemożliwiło to wpisanie na listę przez Węsierskiego, następnie Ogara. Akurat Ogar miał w 28. minucie doskonałą okazję do wymazania stanu 0:1. Lech i Kiebzak zawiązali współpracę, którą powinien skutecznie zakończyć Ogar, ale zamiast gola mieliśmy wyraźnie nieudany strzał. Jeszcze do pauzy obok celu uderzył Kostrubała.

W 51. minucie Garbarnia stworzyła sobie drugą z kolei „setkę”. Piszczek głęboko zacentrował w okolice pola bramkowego, zaś optymalnie ustawiony Ogar zdecydowanie przeholował z wysokością strzału. Witan w bramce Bytovii miał bardzo konkretne powody, aby odetchnąć naprawdę z głęboką ulgą.

Moment o być może kluczowym znaczeniu zaistniał w 66. minucie. Lech jeszcze do pauzy zainkasował żółtą kartkę, ale najwyraźniej tego nie uwzględnił w chwili faulowania Kuzdry. Faulowania absolutnie pozbawionego racjonalnych przesłanek, w okolicach środkowej strefy boiska, a na dodatek bardzo blisko linii autowej. W warunkach boiskowej recydywy kolor żółty musiał być zamieniony na czerwony.

Kolejna akcja przyniosła Bytovii drugiego gola. Po asyście Witkowskiego asyście podwyższył wynik Jakóbowski. Bytowianie znaleźli się w komfortowej sytuacji i potrafili to pierwszorzędnie wykorzystać.

Wprawdzie nie zakończyła się trzecim golem kombinacja doskonale grającego Jarocha z Procyszynem, ale chwilę później przybił pieczęć Jakóbowski, który po efektownym rajdzie Kuzdry zakończył sprawę skutecznym lobem. Piłka po odbiciu się od poprzeczki wpadła do siatki. Natomiast pod przeciwną bramką nie chciała tego zrobić, gdy uderzał Gawle i trafił w słupek.

GARBARNIA – BYTOVIA BYTÓW 0:3 (0:1)

0:1 Garzeł 4’ (samobójcza)

0:2 Jakóbowski 68’

0:3 Jakóbowski 85’

Żółte kartki: Czekaj, Kostrzubała, Lech – Kuzimski, Dampc.

Czerwona kartka: Lech (druga żółta).

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

GARBARNIA: Cabaj – Piszczek, Czekaj, Garzeł, Pietras – Wróbel (63′ Wójcik), Kostrubała, Lech, Kiebzak – Ogar (86′ Serafin), Węsierski (75′ Gawle).

BYTOVIA: Witan – Kuzdra, Dampc, Wróbel, Wilczyński (37′ Witkowski) – Kuzimski (56′ Procyszyn), Wolski, Duda, Burkhardt (83′ Letniowski), Jakóbowski – Jaroch.