Forsell wraca do Miedzi!

2018-01-12 10:48:00
27-letni ofensywny pomocnik Petteri Forsell wraca do Miedzi. Świetnie wyszkolony technicznie Fin wiosną 2016 roku oraz w sezonie 2016/17 zagrał w Miedzi 46 meczów, w których zdobył 19 bramek i zaliczył 10 asyst. Większość jego trafień to atomowe strzały z dystansu, dzięki którym był postrachem bramkarzy w Nice 1 Lidze. Teraz w Legnicy Forsell ma coś do udowodnienia.

Reprezentant Finlandii to bardzo dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, który dysponuje świetnym przeglądem pola oraz bardzo silnym i precyzyjnym strzałem z dystansu (zarówno z lewej, jaki z prawej nogi) – właśnie w ten sposób zdobywa sporo bramek. W swoim kraju występował głównie w ekstraklasowym zespole IFK Mariehamn. Zagrał w nim w 133 meczach, w których zdobył 51 bramek i zaliczył 25 asyst. Grał także m.in. w tureckim Bursasporze – spędził tam pół roku i zagrał w 10 meczach, w których strzelił bramkę i zaliczył 3 asysty.

 

Do Miedzi trafił przed rundą wiosenną sezonu 2015/16. Szybko nadrobił zaległości po kontuzji i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie legnickiej drużyny. Przez półtora roku zagrał w Miedzi 46 meczów (Nice 1 Liga + Puchar Polski), w których zdobył 19 bramek i zaliczył 10 asyst. Przez długi czas był liderem środka pola i postrachem bramkarzy – znakomicie wykonywał rzuty wolne, z których często zdobywał efektowne bramki. Słabsza w jego wykonaniu była runda wiosenna 2017 roku, kiedy spisywał się znacznie poniżej oczekiwań. Jego dobrej formy zabrakło wówczas Miedzi w decydującym momencie walki o awans, choć z drugiej strony, gdyby nie jego bramki i asysty w rundzie jesiennej, to nie wiadomo, czy Miedź byłaby tak wysoko w tabeli.

 

Latem Forsell otrzymał propozycję kontraktu z ekstraklasowej Cracovii. Ostatecznie trafił jednak do szwedzkiego Orebro SK (tamtejsza ekstraklasa), w którym jesienią zagrał w 8 meczach i zaliczył 3 asysty. W ostatnich tygodniach zawodnik pracował nad formą i po przyjeździe do Legnicy przeszedł pomyślnie badania medyczne. Pozytywnie zaskoczył także podczas biegowych testów wydolnościowych, w których wypadł bardzo dobrze. Forsell podpisał z Miedzią kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2019 roku. 

 

– To dobrze, że ten zawodnik wraca do naszej drużyny, bo w Legnicy ma coś do udowodnienia. Dobrze się tu czuł, byliśmy wobec niego fair, a teraz może się odpłacić – miał do wyboru kilka klubów, a wybrał powrót do Miedzi. Przed nami bardzo trudna runda, dlatego potrzebujemy piłkarskiej jakości – mówi Andrzej Dadełło, właściciel klubu. – Dobrze zaprezentował się na testach. Wie czego od niego oczekujemy i jest zdeterminowany –potwierdza trener Dominik Nowak. Fińskiego pomocnika zobaczymy w akcji prawdopodobnie już w sobotnim sparingu Miedzi z Arką Gdynia w Jarocinie.

Autor: Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica