El. ME U-19: Polska - Niemcy. Transmisja w Polsacie Sport

2017-10-10 13:44:00
We wtorku reprezentacja Polski U-19 rozegra swój trzeci mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Po zwycięstwach nad Irlandią Północną (2:1) i Białorusią (3:0), podopiecznych Dariusza Dźwigały czeka ciężka przeprawa z liderami grupy - Niemcami. Transmisja meczu Polska - Niemcy na antenie Polsatu Sport. Szansę na kolejny występ w reprezentacji Polski będą mieli gracze z Nice 1 Ligi: Radosław Majecki (Stal Mielec) oraz Tomasz Makowski (Górnik Łęczna).

Obecne eliminacje Polacy zaczęli fenomenalnie! W meczu inauguracyjnym w Gliwicach wygrali z rówieśnikami z Irlandii Północnej 2:1, chociaż to rywale otworzyli wynik. Szalę zwycięstwa na stronę Biało-Czerwonych przechyliło wówczas dwóch rezerwowych - Adrian Łyszczarz oraz Aron Stasiak. W drugim spotkaniu podopieczni Dźwigały rozprawili się z Białorusinami na płycie przebudowanego Stadionu Śląskiego.


We wtorek Polaków czeka jednak najcięższy mecz grupy, w którym w Zabrzu, zmierzą się z reprezentantami Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi zgromadzili do tej pory na swoim koncie komplet punktów, jednocześnie aplikując rywalom zawrotną liczbę 12 bramek! Z tego powodu faworytami spotkania będą młode "Orły", jednak selekcjoner Biało-Czerwonych wierzy w sprawienie niespodzianki.


- W każdej kategorii wiekowej Niemcy to potęga. Analizowaliśmy jednak ich dwa pierwsze mecze i nie jesteśmy w tej konfrontacji bez szans. Mają dużo atutów, ale mieli w swoich spotkaniach także słabsze momenty, w których rywale stwarzali sobie sytuacje. Ja mam nadzieję, że my zagramy dobre spotkanie, bo chcemy wygrać tę grupę - powiedział Dźwigała.


Transmisja meczu eliminacji do mistrzostw Europy U-19 Polska - Niemcy od godziny 17.45 na antenie Polsatu Sport.

Autor: Polsat Sport, Fot. PZPN