Edgar Bernhardt zagrał w Pucharze Azji

2019-01-07
Zawodnik GKS-u Tychy Edgar Bernhardt wystąpił w barwach Kirgistanu. 32-letni pomocnik wraz ze swoją drużyną narodową przegrał 1:2 z Chinami w ramach rozgrywek Pucharu Azji.

Kirgizi na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Gorzej było w drugiej części gry, kiedy to Chiny zdobyły dwa gole i ostatecznie zdobyły trzy punkty. Na boisku do 83. minuty przebywał Edgar Bernhardt, który obecnie reprezentuje barwy GKS-u Tychy. 32-latek w tym sezonie zagrał w 18 spotkaniach.

Kirgistan w następnej kolejce zagra z Koreą Południową, która jest faworytem całego turnieju. Później czeka ich starcie z Filipinami. Rywalizacja odbywa się w sześciu grupach po cztery drużyny. Z każdej grupy awansują dwie najlepsze drużyny oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Dla Kirgistanu to debiut w tym turnieju.