Drutex-Bytovii sposób na Chrobrego

2017-11-04 21:04:00
Mecze Chrobrego z Drutex-Bytovią mają już swoją małą historyjkę. Oba kluby dzielą setki kilometrów, ale nieprzerwanie rywalizują ze sobą od 2011 roku. Razem awansowały do drugiej ligi, później razem do pierwszej, ostatnio nawet o awans do Centralnej Ligi Juniorów pojedynek stoczyli pomiędzy sobą juniorzy. W niedzielę odbędzie 13 mecz w historii obu ekip.

Ostatni mecz w Głogowie zakończył się wynikiem 3:3. Wówczas od 54. minuty ekipa Drutex-Bytovii przegrywała 3:1. Kurs w Fortunie, że w niedzielę padnie sześć goli wynosi 16.

 

Głogowianie kojarzą się w Bytowie z przełamaniem, które pozwoliło na grę w barażach o utrzymanie w Nice 1 Lidze. W maju "Czarne Wilki" wygrały 2:1 i wówczas drużyna dała sygnał, że nadal można realnie myśleć o utrzymaniu. Od tamtego spotkania było już tylko lepiej i ostatecznie Nice 1 Liga została w Bytowie.

 

Chrobry Głogów przed sezonem dość niespodziewanie dokonał zmiany na stanowisku trenera. Klub opuścił Ireneusz Mamrot, który otrzymał ofertę od Jagielloni Białystok. W jego miejsce przyszedł Grzegorz Niciński. „Pomarańczowi” mieli bardzo dobry początek rozgrywek, kiedy to utrzymywali się w ścisłym czubie tabeli. Obecnie zajmują 5. miejsce z dorobkiem 23 punktów.

 

W barwach głogowskiej drużyny występuje Robert Mandrysz. 26-latek poprzednie trzy sezony spędził w Drutex-Bytovii.

 

Drutex-Bytovia ostatnie trzy spotkania remisowała – z Zagłębie Sosnowiec, Wigrami Suwałki i Stalą Mielec. Z kolei Chrobry Głogów w ostatnich czterech meczach zdobył dwa punkty – po remisach z Wigrami i Chojniczanką. Polegli oni natomiast ze Stalą Mielec i Zagłębiem Sosnowiec. Obie drużyny zatem będą chciały w końcu osiągnąć wygraną i awansować w tabeli. Kurs w Fortunie, że obie ekipy strzelą bramkę wynosi 1.7.

 

 

Autor: Drutex-Bytovia/Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów