Drutex-Bytovia wyeliminowała Lechię!

2017-08-10 08:48:00
Po zaciętym boju, "Czarne Wilki" pokonały Lechię Gdańsk 1:0! W 1/8 finału Pucharu Polski Drutex-Bytovia spotka się z Pogonią Szczecin.

Mecz z Lechią Gdańsk w pierwszej połowie nie zachwycał tempem. Jedną groźną sytuację stworzyła Lechia Gdańsk, ale Sławomir Peszko nie przeciął lecącego na 5 metrze dośrodkowania. Kilka minut później Kamiński dośrodkowywał w pole karne, ale Orlando został wyprzedzony w ostatniej chwili przez jednego stopera.

Po przerwie obraz meczu niezbyt się zmienił. Spotkanie było wyrównane, a żadna z drużyn nie miała widocznej przewagi. W 61. minucie „Czarne Wilki” przeprowadziły akcję na prawej stronie, którą strzałem z dystansu zakończył Sebastian Kamiński. Futbolówka odbiła się od stoperów i zaskoczyła Kuciaka!

Lechia po stracie goli próbowała dłużej utrzymać się przy piłce, ale całe zagrożenie wyjaśniali do spółki Fran Gonzalez, Krzysztof Bąk, Wojciech Wilczyński i Sebastian Kamiński.

W 96. minucie spotkania Vitoria zupełnie niepilnowany główkował z 5 metra, ale na nasze szczęście trafił w słupek. Wynik meczu już się nie zmienił, a Drutex-Bytovia w 1/8 finału Pucharu Polsku zagra z Pogonią Szczecin

Drutex-Bytovia – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

1:0 Kamiński 60'

Żółte kartki: Wilczyński, Kpassa, Kamiński - Wawrzyniak, Matras, Nalepa.

Drutex-Bytovia: Oszmaniec – Kamiński, Bąk, Gonzalez, Wilczyński – Biel, Poczobut, Wacławczyk (70' Wolski), Duda (85' Kuzdra), Wilk (60' Jakóbowski) – Kpassa.

Lechia: Kuciak – Nunes, Nalepa, Vitoria, Wawrzyniak – Stolarski, Matras (65' Lewandowski), Łukasik (82' Wojtkowiak), Fila (65' Schikowski), Peszko – F. Paixao.

Autor: Drutex-Bytovia, Fot. Drutex-Bytovia