Drutex-Bytovia w barażach!

2017-06-05 10:28:00
W ostatnim meczu sezonu 2016/2017 GKS Katowice zremisował u siebie z Drutex-Bytovią Bytów 1:1. Remis pozwolił "Czarnym Wilkom" na grę w barażach.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Tempo spotkania nie porywało, a Bytovia walcząca o utrzymanie miejsca barażowego szybko objęła prowadzenie w 7. minucie po strzale Janusza Surdykowskiego. Mateusz Abramowicz jeszcze obronił pierwszą próbę, ale przy dobitce z najbliższej odległości był już bezradny.

Po straconym prowadzeniu GieKSa miała swoje szanse. Próbę z dystansu w 11. minucie Tomasza Foszmańczyka obronił jednak na raty Gerard Bieszczad, a trzy minuty później strzał Olivera Praznovskyego głową zatrzymał się na poprzeczce. Błąd Bieszczada, który wypuścił futbolówkę z rąk przy zderzeniu z kolegą mógł wykorzystać chwilę później Armin Ćerimagić, lecz przymierzył w boczną siatkę.

W drugiej połowie GieKSa ruszyła do odrabiania strat. Trzy minuty po wznowieniu gry wyrównanie podarował GieKSie z najbliższej odległości Paweł Mandrysz, który zamknął na prawym słupku mocno wstrzeloną piłkę przez Adriana Frańczaka. Mógł nawet podwyższyć prowadzenie w 54. minucie, jednak strzelił nad lewym spojeniem bramki z kilkunastu metrów.

GieKSa była aktywna w drugiej połowie, lecz Andrejowi Prokiciowi i Tomaszowi Foszmańczykowi zabrakło precyzji w polu karnym. Najlepszą okazję jednak zmarnował w 86. minucie Paweł Szołtys, który w obrębie szesnastki uderzył prostym podbiciem tuż obok lewego słupka po indywidualnej akcji Prokicia.

W przerwie meczu został rozegrany Wielki Finał VII edycji Zagraj na Bukowej, w którym Giszowiec pokonał Murcki 1:0. Ostatecznie GKS zajął w lidze 7. miejce, a awans uzyskały drużyny Sandecji i Górnika Zabrze. W barażach zagra Bytovia, a z ligą żegnają się Wisła Puławy, Znicz Pruszków i MKS Kluczbork.

GKS Katowice - Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (0:1)

0:1 Surdykowski 7'

1:1 Mandrysz 48'

Żółte kartki: Frańczak, Foszmańczyk - Poczobut.

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)

GKS Katowice: M. Abramowicz - Frańczak, Wisio, Praznovsky, D. Abramowicz - Pielorz, Kalinkowski - Mandrysz (68. Szołtys), Foszmańczyk, Ćerimagić (46. Prokić) - Lebedyński (81. Goncerz).

Drutex-Bytovia: Bieszczad - K. Bąk, Munoz, Kamiński, Klichowicz (69. Poczobut), Rzuchowski, Surdykowski, Wacławczyk (81. Ploj), Wilczyński, Wilk (46. J. Bąk), Wolski.

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice