Drutex-Bytovia podtrzyma serię?

2017-08-12 09:44:00
Każda seria musi się kiedyś skończyć. Przed „Niebieskimi” kolejna szansa, by przełamać złą passę i w końcu wygrać w meczu o stawkę. Czeka ich jednak bardzo trudna przeprawa. Rywalem będzie ekipa Drutex-Bytovii, która do tej pory zaliczyła komplet zwycięstw.

Bytowianie bardzo dobrze weszli w sezon. Po dwóch kolejkach mają komplet punktów i wraz z Odrą Opole liderują tabeli. W pierwszej serii spotkań pokonali na własnym boisku Stomil Olsztyn 3:1, a w drugiej w Bielsku ograli Podbeskidzie 2:0. Zwyciężyli też w Pucharze Polski. I to nie z byle kim. Ekipa z Bytowa pokonała czołową drużynę Ekstraklasy, Lechię Gdańsk 1:0 po golu Sebastian Kamińskiego. Sprawili tym samym ogromną niespodziankę. Przed „Niebieskimi” niezwykle trudne zadanie. Kurs w Fortunie, że Ruch będzie prowadzić do przerwy wynosi 6.9.

18 marca 2017 r. Lubin. „Niebiescy” przyjeżdżają na ligowy mecz z Zagłębiem pewni siebie, niesieni dobrymi wynikami. Wcześniejsze 4 mecze to 3 zwycięstwa, w tym wyjazdowe z Legią w Warszawie i jeden remis. W 67. minucie sam na sam z bramkarzem wybiega Jarosław Niezgoda. Nie daje Martinowi Polackowi szans. Ruch wygrywa 1:0. Mało kto spodziewał się, że tak długo przyjdzie "Niebieskim" czekać na kolejne zwycięstwo. Chorzowianie wciąż szukają przełamania. Zwycięstwa, które doda im wiary we własne siły. Kurs w Fortunie, że "Czarne Wilki" strzelą bramkę wynosi 1.08.

Chorzowianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli i mają na swoim koncie -5 punktów. Wszystko przez to, że przed sezonem Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała klub za naruszenie kryteriów podręcznika licencyjnego.

Dodatkowo Ruch od grudnia 2016 roku do 15 sierpnia nie może uprawnić do gry żadnych nowych zawodników. Oznacza to zatem, że goście sobotniego spotkania po raz ostatni zagrają bez żadnych wzmocnień. Chorzowianie przegrali w lidze ze Stalą Mielec i Chrobrym Głogów. Chrobry pokonał Ruch również w 1/16 finału Pucharu Polski.

Autor: Drutex-Bytovia/Ruch Chorzów, Fot. Drutex-Bytovia