Drutex-Bytovia – Odra Opole 1:0

2018-05-05 01:03:00
W pierwszym spotkaniu 29. kolejki Nice 1 Ligi, Drutex-Bytovia Bytów pokonała 1:0 Odrę Opole.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się bardzo sennie. Obie strony spokojnie rozgrywały futbolówkę. W 21. minucie po raz pierwszy został zatrudniony Michał Szromnik, który interweniował po uderzeniu Skrzypczaka. Gospodarze największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry, ale nie potrafi oddać czystego strzału. Aktywny był ponadto Michał Jakóbowski, który napędzał akcję ofensywne.

Po przerwie Drutex-Bytovia wyszła usposobiona ofensywnie. Bytowiacy częściej gościli w polu karnym Odry, lecz nadal brakowało ostatniego podania. Uderzenie Gonzaleza po rzucie rożnym poszybowało nad poprzeczką bramki Wienzettel. Po chwili odpowiedzieć mogła Odra, ale strzał Skrzypczaka minimalnie minął bramkę Szromnika. W 65. minucie błąd popełnił bramkarz Odry i do piłki dopadł Surdykowski, który wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Wróbel i pewnym strzałem pokonał golkipera.

Drutex-Bytovia kontrolowała sytuację na boisku, ale nieporozumienie stoperów i faul Szromnika skończył się jedenastką dla gości. 25-letni golkiper naprawił swój błąd i wybronił strzał Skrzypczaka! Do końca nic się nie zmieniło i „Czarne Wilki” dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty!

Drutex-Bytovia – Odra Opole 1:0 (0:0)

1:0 Wróbel 67’ (karny)