Drutex-Bytovia – Miedź Legnica 0:2

2018-04-07 21:20:00
W meczu 25. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź wygrała w Bytowie z Drutex-Bytovią 2:0. W pierwszej połowie pięknym rajdem i bramką popisał się kapitan Miedzi Wojciech Łobodziński, a rywali dobił w 87. min Fabian Piasecki, który w ekwilibrystyczny sposób (leżąc na murawie) pokonał bramkarza gospodarzy.

W pierwszej połowie Miedź męczyła się w ataku pozycyjnym na nierównej płycie, na której trudno było dokładnie grać piłką po ziemi. Mimo to legniczanie mieli swoje okazje na zdobycie bramek i jedną wykorzystali. Gol powinien paść już w 32. minucie, gdy Mateusz Piątkowski pod presją obrońców przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się w kierunku bramki i strzelił, ale na linii bramkowej piłkę nogą wybił jeden z obrońców Drutex-Bytovii.

Dwie minuty później legniczanie doczekali się gola – po kapitalnym rajdzie środkiem boiska przez 20-30 metrów Wojciech Łobodziński uderzył z linii pola karnego w okienko bramki gospodarzy, a bezradny Szromnik nie miał szans na obronę. Gospodarze swoich szans szukali przede wszystkim w kontrach i stałych fragmentach gry, ale albo byli niedokładni, albo dobrze bronił Łukasz Sapela.

W drugiej połowie legniczanie dali się zepchnąć do obrony, a Drutex-Bytovia raz za razem dośrodkowywała piłkę w pole karne Miedzi, szukając wysokiego Surdykowskiego. Ale bardzo dobrze w legnickiej bramce spisywał się Łukasz Sapela, który odważnymi wyjściami kilka razy zażegnał niebezpieczeństwo. Miedź dobiła rywali w 87. minucie, kiedy Fabian Piasecki w ekwilibrystyczny sposób (leżąc na murawie) pokonał bramkarza gospodarzy.

Drutex-Bytovia Bytów - Miedź Legnica 0:2 (0:1)

0:1 Łobodziński 34'

0:2 Piasecki 87'

Żółte kartki: Wróbel - Osyra, Bartczak.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Drutex-Bytovia: Szromnik - Opałacz, Wróbel, Rzuchowski, Kamiński (72' Szewczyk), Jakóbowski, Surdykowski, Kuzdra, Wacławczyk (46' Adamek), Żarskis, Duda (73' Gonzalez).

Miedź: Sapela - Bartczak, Osyra, Bożić, Adu - Augustyniak, Mystkowski (67' Purzuycki), Forsell (83' Garguła) - Łobodziński (77' Bartulović), Piasecki, Piątkowski.

Autor: Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica