Drutex-Bytovia – Górnik Łęczna 2:1

2018-04-12 08:53:00
Drutex-Bytovia po raz pierwszy w 2018 roku zdobyła trzy punkty. Gospodarze pokonali Górnika Łęczna 2:1 po dwóch golach Janusza Surdykowskiego.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze. Strzałów z dystansu próbowali Kaminiński i Rzuchowski, ale nie znalazły one drogi do bramki. Przewaga Drutex-Bytovii została udokumentowana bramką w 17, minucie spotkania. Surdykowski wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych Górnika Łęczna i wpakował piłkę do siatki.

Chwilę później ten sam zawodnik uchronił swój zespół przed utratą bramki, wybijając futbolówkę z linii bramkowej po strzale jednego z zawodników gości! Ataki Górnika napędzał Bonin, który próbował uderzeń z dystansu. Najbliżej bramki pomocnik zielono-czarnych był w 29. minucie, kiedy to Fran Gonzales wybijając piłkę nabił Bonina, ale piłka przeleciała tuż obok bramki strzeżonej przez Szromika.

W 34. minucie w polu karnym faulowany był Adamek, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Surdykowski. Jeszcze przed przerwą z wolnego uderzał Rzuchowski. Na posterunku był jednak Prusak.

W 54. minucie goście zdobyli kontaktowego gola. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Pruchnika, który wykorzystał swoją okazję. Potem byliśmy świadkami dobrych interwencji obu bramkarzy. Strzał głową Żarskisa obronił Prusak, a potem uderzenie jednego z zawodników gości zatrzymał Szromik.

W 76. minucie szczęście było po stronie gości. Najpierw Prusak nogami obronił strzał Rzuchowskiego, potem Adamek został zablokowany aż piłka trafiła do Surdykowskiego, który trafił w słupek! Minutę później Adamek minął bramkarza Górnika i podał do Surdykowskiego, ale najlepszy strzelec "Czarnych Wilków" został zablokowany w ostatniej chwili.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i zespół z Bytowa po raz pierwszy w 2018 roku zgarnął trzy punkty.

Drutex-Bytovia Bytów – Górnik Łęczna 2:1 (2:0)

1:0 Surdykowski 17'

2:0 Surdykowski 37' k.

2:1 Pruchnik 53'

Żółte kartki: Surdykowski, Jakóbowski, Kuzdra - Łuszkiewicz, Kasperkiewicz, Makowski, Pruchnik, Kosznik.

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Drutex-Bytovia: Szromnik - Kuzdra, González, Zarskis, Opałacz -  Kamiński (80' Wilczyński), Rzuchowski, Duda (27' Wolski), Adamek, Jakóbowski (70' Wilk) - Surdykowski.

Górnik: Prusak - Sasin, Pruchnik, Kasperkiewicz, Kosznik - Bonin,  Makowski, Mosnikov, Łuszkiewicz (80' Wiech), Jarecki (46' Szysz) - Lebedyński (69' Wereszczak).