Drutex-Bytovia – Arka Gdynia 2:3 [SPARING]

2018-01-17 15:06:00
W spotkaniu sparingowym Drutex-Bytovia Bytów przegrała z Arką Gdynia 2:3.

Sparing z Arką Gdynia w Stężycy rozpoczął się z lekkim opóźnieniem. Powodem tego było przygotowanie murawy – w związku z wtorkowymi dużymi opadami śniegu. Spotkanie lepiej rozpoczęli bytowiacy, którzy wyszli na prowadzenie po golu Orlande Kpassy. Przy trafieniu asystował Ukrainiec Anton Kotlyar, który jest testowany przez bytowski klub.

6. drużyna Lotto Ekstraklasy szybko ruszyła do odrabiania strat. W polu karnym gości Łukasz Wróbel sfaulował Marcusa da Silvę i sam poszkodowany wykorzystał „jedenastkę”. W 32. minucie Patryk Kun wykończył podanie Kriwca i było już 2:1 dla żółto-niebieskich. Przed przerwą Kun jeszcze raz wpisał się na listę strzelców.

Po przerwie znowu lepiej w mecz weszli zawodnicy Drutex-Bytovii. W 55. minucie Jakub Wilk strzałem z dystansu zdobył bramkę kontaktową. Ale do końca spotkania więcej goli już nie padło i wynik się nie zmienił.

Już 20 stycznia „Czarne Wilki” zagrają trzeci mecz sparingowy – tym razem z Olimpią Elbląg.

Drutex-Bytovia Bytów - Arka Gdynia 2:3 ( 1:3)

1:0 Kpassa 10'

1:1 da Silva 14' (k.)

1:2 Kun 32'

1:3 Kun 45'

2:4 Wilk 55'

Drutex-Bytovia: Michał Szromnik – Sławomir Duda, Michał Stasiak, Łukasz Wróbel, Jakub Kuzdra, Wojciech Wilczyński, Bartłomiej Poczobut, Kamil Wacławczyk, Anton Kotlyar, Michał Szewczyk, Orlande Kpassa.

Druga połowa: Andrzej Witan – Sławomir Duda, Michał Stasiak, Łukasz Wróbel, Jakub Kuzdra, Bartłomiej Poczobut (72′ Maciej Błaszkowski), Jakub Wilk, Maksymilian Hebel, Bartosz Biel, Marek Opałacz, Orlande Kpassa (65′ Janusz Surdykowski).

Autor: Drutex-Bytovia, Fot. Drutex-Bytovia