Drugie spotkanie w historii

2017-08-13 10:07:00
O 19:47 Wigry Suwałki zagrają u siebie ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy – Górnikiem Łęczna

Po dwóch kolejkach Wigry na swoim koncie mają zero punktów. Na inaugurację lepsi okazali się gracze GKS-u Tychy, a przed tygodniem sposób na piłkarzy Artura Skowronka znalazła Olimpia Grudziądz. Kurs w Fortunie, że Wigry wygrają pierwszą połowę wynosi 2.75.

- Zgadzam się z tym, że w obu spotkaniach prezentowaliśmy się lepiej od rywali. Stwarzaliśmy sobie klarowne sytuacje i zarówno z Tychami, jak i z Olimpią mogliśmy punktować. Brakowało nam tylko i wyłącznie konsekwencji. Jako drużyna czujemy się mocni i w żaden sposób nie jesteśmy podłamani - powiedział Patryk Klimala z Wigier.

W nieco lepszych nastrojach do niedzielnej potyczki staje Górnik Łęczna, który w 2. kolejce pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec. W tygodniu jednak podopieczni trenera Kafarskiego odpadli z Pucharu Polski z trzecioligowym Ruchem Zdzieszowice.

Niedzielne spotkanie będzie drugim oficjalnym meczem pomiędzy Wigrami, a zespołem z Łęcznej. Pierwszy odbył się 25 sierpnia 2010 roku w Suwałkach, kiedy to biało-niebiescy, w I rundzie Pucharu Polski, pokonali Bogdankę (stara nazwa) Łęczna 2:1. Bramki dla suwalczan zdobyli wtedy Grażvydas Mikulenas i Sebastian Świerzbiński. Kurs w Fortunie, że gospodarze wygrają obie połowy wynosi 7.2.

Autor: 1liga.org, Fot. Wigry Suwałki