Drugi tydzień treningów GKS-u Tychy

2018-01-23 10:13:00
Piłkarze GKS Tychy rozpoczęli drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej. W poniedziałek "Trójkolorowi" odbyli zajęcia na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim, z kolei we wtorek i w czwartek czekają ich dwa treningi. W piątek podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozegrają sparing z Puszczą Niepołomice, a w sobotę ponownie spotkają się na wspólnych zajęciach.

- Okres siedmiu tygodni przygotowań jest w zupełności wystarczający, żeby przygotować zespół do rozgrywek. Na pewno nie da się wszystkiego zrobić, ale jestem przekonany, że zawodnicy będą poruszać się lepiej na boisku, z większą swobodą, a co za tym idzie lepszym operowaniem piłką- mówi Ryszard Tarasiewicz, trener GKS Tychy.

 

W tym tygodniu zawodnicy pracować będą głównie nad siłą i wytrzymałością. Zajęcia zaplanowane są na boisku i hali.

 

- Jeśli będziemy pracować ciężko na treningach, to zdecydowanie łatwiej będzie w trakcie meczu. Okres przygotowawczy jest wymagający, ale lubimy ciężką pracę i na pewno damy radę- dodaje Daniel Tanżyna, obrońca GKS Tychy.W poniedziałkowych zajęciach z drużyną trenował Łukasz Grzeszczyk. Na powrót będzie musiał jeszcze poczekać Piotr Ćwielong, który zmaga się z zapaleniem ścięgna achillesa. "Pepe" na razie trenuje indywidulanie, a do zespołu dołączy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. 

Autor: GKS Tychy, Fot. GKS Tychy