Doświadczony napastnik w Chrobrym

2017-07-05 08:30:00
30-letni, ostatnio będący w Arce Gdynia napastnik Przemysław Trytko podpisał dziś roczny kontrakt z Chrobrym Głogów. To trzeci nowy zawodnik w zespole, ale taki z największym bagażem doświadczeń. Przez ostatnich kilka lat nie rozstawał się z ekstraklasą, w której rozegrał ogółem 133 spotkania. Zdobył łącznie 26 bramek.

Przemysław Trytko pochodzi z Opola, ale akurat tam długo nie pograł. Jeszcze nie osiągając pełnoletniości, był w Gwarku Zabrze. Teraz - mając 30 lat - ma za sobą doświadczenie zebrane w wielu miejscach Polski i także poza nią. W przeszłości był zawodnikiem m.in. niemieckiego FC Energie Cottbus (z jednym występem w Bundeslidze w meczu przeciwko Duisburgowi) i FK Atyrau z kazachskiej ekstraklasy. Poza tym Polonia Bytom, Jagiellonia Białystok, a przede wszystkim Arka Gdynia (na wypożyczeniu z Energie) i Korona Kielce. W Jadze zaczął od zdobycia Superpucharu Polski, ale mając obok siebie Tomasza Frankowskiego i Kamila Grosickiego na dłuższą metę nie powiodło się.

 

W Koronie miał swój dobry, całkiem stabilny okres. W latach 2013-2016 zagrał w 64 meczach ekstraklasy, w których zdobył 15 bramek. Trzy niemal pełne sezony, na raty, spędził też w Arce Gdynia. W pierwszym przypadku (2008-2010) bilans 46/8 w najwyższej lidze, do tego dodatkowe trafienia w Pucharze Polski, Pucharze Ekstraklasy i w Młodej Ekstraklasie. Czyli strzelał wszędzie tam, gdzie tylko się dało. W drugim, tym ostatnim, bo chodzi o zakończony sezon, zagrał 11-krotnie zdobywając przy tym 2 gole. Wystąpił m.in. w finale Pucharu Polski, w którym Arka po dogrywce pokonała Lecha Poznań. Nie miał jednak stałego miejsca w składzie, niekiedy na boisko wchodził z ławki, więc obie strony rozstały się w czerwcu.

 

">

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów