Domowy maraton Stomilu

2017-11-11 23:23:00
W niedzielę Stomil Olsztyn zacznie serię czterech domowych meczów na zakończenie piłkarskiej jesieni. Pierwszy w rozkładzie będzie Chrobry Głogów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Pod wodzą Grzegorza Nicińskiego głogowianie spisują się w kratkę. Po dobrym starcie sezonu złapali zadyszkę i w ostatnich czterech spotkaniach (wliczając mecz Pucharu Polski z Arką Gdynia) nie mogą zdobyć bramki. Mimo to, z 24 punktami, zajmują 5 pozycję w tabeli Nice 1 Ligi. Warto zaznaczyć, że Stomil w Olsztynie z Chrobrym jeszcze nie przegrał, notując dwa zwycięstwa i jeden remis. Kurs w Fortunie, że gospodarze wygrają przynajmniej jedną połowę wynosi 1.69.

 

Stomil podbudowany pierwszym w tym sezonie zwycięstwem na wyjeździe, będzie chciał podtrzymać dobra passę w meczach u siebie. Podopieczni trenera Asenskiego zaznali goryczy porażki przy Piłsudskiego tylko raz w tej rundzie, przegrywając z Rakowem Częstochowa 1:3.

 

Stomil to zespół własnego boiska. U siebie wygrał pięć na sześć meczów, więc mając w dorobku 19 punktów, aż 15 wydarł na własnym stadionie. Mniej więcej podobne proporcje drużyna miała w poprzednich rozgrywkach (26 u siebie, 11 na wyjeździe). Wtedy pomarańczowo-czarni przekonali się o tym przegrywając w Olsztynie 0:3. Kurs w Fortunie na przedział bramek 2-3 wynosi 1.91. Co ciekawe, mecz w Olsztynie prowadził wówczas Mateusz Złotnicki, arbiter wyznaczony do... niedzielnego spotkania.

Autor: sport.egit.pl/Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów