Dobry początek Drutex-Bytovii

2017-07-30 09:23:00
W Bytowie w pierwszym meczu sezonu, Drutex-Bytovia pewnie pokonała Stomil Olsztyn 3:1.

Już w 3. minucie goście otworzyli wynik spotkania. Fatalny błąd defensywy Drutex-Bytovii wykorzystał Karankiewicz, który celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pokonał Witana. Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, ale strzał Surdykowskiego z dystansu został zablokowany.

Jednak już w 15. minucie było 1:1. Po dośrodkowaniu Kamińskiego, celnie głową przymierzył Surdykowski i pokonał Skibę. W 21. minucie goście Stomil ponownie mógł wyjść na prowadzenie, ale doskonale spisał się w bramce Witan. Pod koniec pierwszej połowy znowu po błędzie defensywy przed szansą stanęli zawodnicy z Olsztyna, ale znowu czujnie interweniował golkiper "Czarnych Wilków".

Po zmianie stron Surdykowski był bliski drugiego gola w meczu, jednak fantastycznie interweniował Skiba. W 66. minucie "Czarne Wilki" dopięły swego. Z rożnego centrował Kamiński, a Skibę pokonał Fran Gonzales. Drutex-Bytovia miała też swoje szanse po rzutach wolnych, ale próby kończyły się na murze złożonym z zawodników "Dumy Warmii".  W 89. minucie Zając uderzył z wolnego, jednak Witan nie musiał interweniować. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Jakóbowski i "Czarne Wilki" wygrały na inaugurację 3:1.