Do trzech razy sztuka?

2017-11-12 08:43:00
Po raz trzeci w historii Puszcza Niepołomice zmierzy się z Miedzią Legnicą. Po raz drugi przyjdzie beniaminkowi grać na obiekcie w Legnicy. Jak dotąd górą w obu starciach była ekipa Miedzi. Legniczanie w tym spotkaniu zagrają o utrzymanie pozycji lidera tabeli na półmetku rozgrywek, a więc o tytuł mistrza jesieni.

Historia pokazuje, że z Miedzią naszym zawodnikom do tej pory grało się bardzo trudno. Dwa dotychczasowe mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy jutrzejszego spotkania. W jedynym meczu rozgrywanym w Legnicy, Puszcza poległa 3:0.  W Niepołomicach mecz również zakończył się trzy bramkowym zwycięstwem Miedzi. Kurs w Fortunie, że dziś gospodarze strzelą dokładnie trzy gole wynosi 3.3.

 

Piłkarze z Legnicy zaliczani do grona faworytów do walki o awans do Lotto Ekstraklasy przegrali zaledwie jedno spotkanie rozgrywane przed własną publicznością.

 

Puszcza, jak na beniaminka rozgrywek, spisuje się bardzo dobrze. Zespół z Niepołomic do tej pory wywalczył 24 punkty i zajmuje 6. miejsce w tabeli. Zdecydowanie lepiej radzi sobie jednak w roli gospodarza (5 zwycięstw). Na wyjazdach z dotychczasowych siedmiu spotkań podopieczni Tomasza Tułacza wygrali tylko dwa razy. Kurs w Fortunie, że Puszcza strzeli bramkę wynosi 1.77. 

 

Miedź jest niepokonana od 29 września, kiedy to ostatni raz uległa 1:0 Ruchowi Chorzów. W ostatniej serii gier Miedź bezbramkowo zremisowała w meczu na szczycie tabeli z Chojniczanką Chojnice. Z kolei Puszcza musiała uznać wyższość Pogoni Siedlce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3. 

Autor: Miedź Legnica/Puszcza Niepołomice, Fot. Miedź Legnica