Długo wyczekiwane zwycięstwo

2017-10-19 08:59:00
Zagłębie Sosnowiec po pięciu meczach bez zwycięstwa zgarnęło komplet punktów. Gospodarze pokonali Chrobrego Głogów 2:1.

Zagłębie prowadziło od 23. minuty, gdy po dograniu z lewej strony szybki strzał z woleja oddał Szymon Lewicki. Gospodarze parokrotnie zresztą zagrozili po dośrodkowaniach z tej strony boiska, czy to po akcji czy poprzez stały fragment gry. W tym drugim przypadku niebezpiecznie było już na samym początku, w 4. minucie, jednak po główce Lewickiego futbolówka przeszła obok bramki. Chrobry próbował, lecz Zagłębie postawiło trudne warunki. Ciężko było wypracować jakieś zagrożenie. Dopiero w 33. minucie akcję głogowian uderzeniem z dystansu kończył Mateusz Machaj.

Na drugą połowę Chrobry wyszedł z bardzo dobrym nastawieniem, choć bez Mateusza Machaja, którego trochę poturbowano (raz w związku z tym przerwano grę). Jak się okazało, bez Machaja też się da, bo zespół stwarzał sytuacja jedna po drugiej, a gospodarze długimi momentami nie zbliżyli się nawet bliżej pola karnego. W 52. minucie po dograniu wzdłuż bramki od bardzo aktywnego w ofensywie Karola Danielaka spudłował będący przy dalszym słupku Łukasz Szczepaniak.

Pięć minut później po wrzutce Napolova z rzutu rożnego główkował Michał Ilków-Gołąb. Bramkarz Zagłębia był na posterunku. W 59. minucie na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Danielak. To była bardzo dobra decyzja, tyle że bardzo dobrze interweniował też Dawid Kudła. Starania Chrobrego zostały nagodzone w 77. minucie. W polu karnym, w zamieszaniu, faulowano Danielaka. Efekt - rzut karny i wyrównanie Przemysława Stolca.

W 84. minucie na 2:1 trafił Wojciech Łuczak. To podcięło skrzydła Chrobremu. Pomarańczowo-czarni jeszcze w doliczonym czasie gry mieli rzut wolny tuż zza szesnastki Napolov uderzył jednak za wysoko i sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)

1:0 Lewicki 23'

1:1 Stolc 77' (k.)

2:1 Łuczak 84'

Żółte kartki: Nawotka, Milewski, Udovicic, Kudła - Stolc.

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa).

Widzów: 1226.

Zagłębie: Kudła - Jędrych, Nawotka, Mozler (68' Udovicic), Cichocki, Lewicki, Milewski, Sanogo, Banasiak (88' Pikul), Wrzesiński, Sulewski (59' Łuczak).

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalski, Stolc, Danielak, Napolov, Mandrysz (71' Kona), Gąsior, Borecki, Machaj M. (46' Szczepaniak), Kaczmarek (67' Kowalczyk).