Derby po raz piętnasty

2017-11-11 23:51:00
Już w niedzielę chojnicki MKS uda się do Bytowa, by tam rozegrać mecz 17. kolejki Nice 1 Ligi. Będą to derby z Drutex-Bytovią – drużyną zajmującą 11 miejsce w tabeli.

Niedzielny pojedynek Drutex-Bytovii z Chojniczanką Chojnice będzie piętnastym starciem pomiędzy tymi drużynami. W poprzednim sezonie w maju „Czarne Wilki” zremisowały na wyjeździe 1:1, a w listopadzie na własnym stadionie poległy 0:1. Kurs w Fortunie, że goście pierwsi strzelą bramkę wynosi 1.88.

 

Bytowiacy w ostatnich czterech spotkaniach zdobyli… cztery punkty. Drutex-Bytovia zremisowała z Chrobrym Głogów, Stalą Mielec, Wigrami Suwałki i Zagłębiem Sosnowiec. Z kolei „Chojna” w ostatnich trzech meczach również spuściła z tonu – przegrała z Pogonią Siedlce, zremisowała z Chrobrym i Miedzią. Mimo to podopieczni Krzysztofa Brede są wiceliderem Nice 1 Ligi z dorobkiem 28 punktów. Kurs w Fortunie, że spotkanie zakończy się bez remisu wynosi 1.93.

 

Niedzielne spotkanie będzie szczególne również ze względu na dwóch zawodników. Latem bowiem Michał Jakóbowski zamienił Chojnice na Bytów, a Jakub Bąk przeszedł odwrotną drogę. Skrzydłowi w nowych drużynach są podstawowymi zawodnikami, a więc bardzo prawdopodobne, że kibice zobaczą ich w akcji.

Autor: Chojniczank/Drutex-Bytovia, Fot. Drutex-Bytovia