Derby okazją do rehabilitacji

2017-10-28 10:07:00
Przed nami kolejny pojedynek derbowy w Nice 1 Lidze. GKS Tychy podejmie u siebie GKS Katowice.

Katowiczanie są podrażnieni po ostatnim derbowym niepowodzeniu, które przerwało ich passę czterech meczów bez porażki. Szybka okazja do rehabilitacji już w sobotnie popołudnie w Tychach i nikt w przy Bukowej nie wyobraża sobie powrotu do Katowic bez zdobyczy punktowej. Z kolei GKS Tychy w meczu z Rakowem Częstochowa uratował remis w 90. minucie gry.


Tyszanie także nie mają powodów do dumy. Nie wygrali od pięciu ligowych spotkań, w pierwszej połowie października z posadą trenera pożegnał się Jurij Szatałow, którego zastąpił Ryszard Tarasiewicz. Najbliżsi rywale GieKSy zajmują aktualnie miejsce w strefie spadkowej. Przed własną publicznością zdobyli w sześciu meczach jedenaście punktów. Z pewnością będą chcieli przełamać się i poprawić dorobek punktowy.


Obie drużyny mierzyły się ze sobą w rozgrywkach ligowych czternaście razy. GKS był górą w tych starciach siedmiokrotnie, a tyszanie cieszyli się z kompletu punktów cztery razy. Do podziału punktów dochodziło natomiast trzykrotnie. Kurs w Fortunie, że do przerwy będzie remis wynosi 2.04.

 


GieKSiarze mają mieszane uczucia po ostatnich, derbowych starciach z tyską ekipą. W rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 przegrali w Tychach 0:1, ale już przy Bukowej byli zdecydowanie lepsi i efektownie zrewanżowali się wygraną 3:0. Kurs w Fortunie na przedział bramek 0-1 wynosi 3.25. 

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Tychy