Derby dla Chojniczanki

2017-11-13 11:33:00
W derbowym spotkaniu Drutex-Bytovia Bytów przegrała z Chojniczanką Chojnice 0:3. Zespół z Chojnic dzięki wygranej został liderem na półmetku rozgrywek.

Już pierwsza akcja przyniosła gościom prowadzenie. Po ogromnym błędzie defensywy Drutex-Bytovii Bytów, Ryczkowski trafił do pustej bramki. Gospodarze mogli odpowiedzieć w 8. minucie. Z dystansu w słupek uderzył Surdykowski, a piłka znalazła się pod nogami Kamińskiego, który fatalnie przestrzelił!

W 15. minucie zakotłowało się w polu karnym Chojniczanki. Dośrodkował Duda, nienajlepiej interweniował Janukiewicz, który jednak szybko zrehabilitował się broniąc uderzenie Surdykowskiego, a dobitka Jakóbowskiego nie znalazła drogi do siatki. W 31. minucie po rzucie rożnym głową uderzał Stasiak, ale bramkarz Chojniczanki spokojnie interweniował. Chwilę później defensorzy gości wybili piłkę z linii bramkowej po dośrodkowaniu Dudy.

Pod koniec pierwszej połowy znowu byliśmy świadkami sporego zamieszania w polu karnym Chojniczanki, ale wynik przed przerwą nie uległ zmianie.

Druga część meczu zaczęła się od ataków "Czarnych Wilków". W 55. minucie huknął Kamiński, ale piłkę zdołał sparować Janukiewicz. Dwie minuty później Chojniczanka zdobyła drugiego gola. Strzelał Grzelak, piłka odbiła się od słupka i trafiła na głowę Drozdowicz, który dopełnił formalności. W 75. minucie Chojniczanka zadała trzeci cios. Z kontrą wyszedł Grzelak, miękko wrzucił w pole karne, a tam głową golkipera gospodarzy pokonał Danielewicz. Chojniczanka kończyła mecz w 10 po czerwonej kartce dla Markowskiego, ale wynik nie uległ zmianie.