Debiut Tarasiewicza

2017-10-14 08:33:00
Przed startem trzynastej serii gier oba zespoły mają na swoim koncie po 14 ligowych punktów. Warto jednak pamiętać, że beniaminka czeka jeszcze zaległe spotkanie z Ruchem Chorzów, które zostanie rozegrane w najbliższą środę 11 października o godzinie 15:00 w Niepołomicach.

W Tychach doszło w ostatnich dniach do zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Po porażce z Miedzią Legnica z funkcji pierwszego szkoleniowca zwolniony został trener Jurij Szatałow, a jego miejsce zajął Ryszard Tarasiewicz. Co ciekawe to już druga sytuacja w tym sezonie, kiedy to na szczeblu pierwszoligowym nowy trener będzie debiutował w spotkaniu przeciwko zespołowi z Niepołomic. Podobnie było w debiucie trenera Dariusza Dudka, który pierwszy mecz z ławki Zagłębia Sosnowiec poprowadził właśnie w rywalizacji z Puszczą.

Z GKS-em Tychy Puszcza miała już okazję rywalizować w tym sezonie. Oba zespoły spotkały się bowiem w rozgrywkach Pucharu Polski. Na Stadionie Miejskim w Niepołomicach w meczu tyszanie wygrali 1:0 po bramce Marcina Biernata. Kurs w Fortunie, że dziś GKS Tychy jako pierwszy strzeli bramkę wynosi 1.55.

W lidze, drużynie, która przez wielu upatrywana była jako faworyt rozgrywek wiedze się nie najlepiej. Warto jednak pamiętać, że z 14 zdobytych dotąd punktów GKS Tychy aż 10 zdobyli u siebie. Wsparcie kibiców oraz debiut nowego szkoleniowca z pewnością nie ułatwi zadania beniaminkowi. Kurs w Fortunie, że tyszanie wygrają obie połowy wynosi 4.9.

Z drugiej strony trener Tomasz Tułacz miał komfort dłuższych przygotowań do tego spotkania. Przełożony w związku z grą w młodzieżowej reprezentacji Polski Marcina Staniszewskiego mecz z Ruchem Chorzów spowodował, że ostatnie spotkanie ligowe piłkarze rozegrali 30 września w Bielsku-Białej.

Drużyna w tym czasie jednak nie próżnowała, czego najlepszym dowodem był sparing z Sandecją Nowy Sącz, zakończony remisem 1:1. To spotkanie było możliwością dla rezerwowych do rozegrania większej liczby minut, a gracze pierwszego składu wchodząc najczęściej w drugiej połowie utrzymali meczowy rytm.

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Puszcza Niepołomice