Danielewicz w Chojniczance

2017-07-11 08:10:00
Krzysztof Danielewicz w poniedziałek został piłkarzem Chojniczanki Chojnice. Zawodnik związał się z zespołem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia.

25-latek to nominalny środkowy pomocnik. Może zagrać zarówno na pozycji numer 8, a także 6 i 10. Przez ostatnie 4 lata, regularnie występował na boiskach Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce łącznie rozegrał 92 mecze w których zdobył 3 bramki.

 

Poprzednim klubem Krzysztofa Danielewicza był Górnik Łęczna. Przez ostatnie półtora roku w barwach „Zielono-Czarnych” rozegrał 26 meczów w Ekstraklasie w których zdobył 2 bramki oraz w 2 spotkaniach Pucharu Polski. Wcześniej był m.in. graczem Śląska Wrocław dla którego wystąpił w 44 meczach Ekstraklasy czy Cracovii z którą awansował na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce, a sezon później – także w biało-czerwonych barwach – rozegrał 25 spotkań w których strzelił 1 bramkę.

 

Co ciekawe, Danielewicz był kiedyś testowany w Chojniczance. Sprawdzany był w trakcie sparingu z Kaszubią Kościerzyna, gdy Chojniczankę prowadził jeszcze Grzegorz Kapica, a sam Danielewicz grał w młodzieżowych zespołach Zagłębia Lubin.

 

 

Autor: Chojniczanka, Fot. Chojniczanka