Czy los uśmiechnie się do "Niebieskich"?

2017-09-23 21:40:00
„Niebiescy” niemal połowę swoich bramek stracili w ostatnich 10 minutach spotkania. W dwóch ostatnich meczach tracili punkty dosłownie w ostatnich sekundach. Czy los w końcu uśmiechnie się do Ruchu? W niedziele w Siedlcach chorzowianie zmierzą się z Pogonią. Początek o godz. 16:00.

W to, co działo się przy Cichej w ostatnich dwóch kolejkach niemal nikt nie mógł uwierzyć. Ruch dwukrotnie miał już 3 pkt w kieszeni, by ostatecznie zdobyć... 1. Najpierw w ostatniej akcji meczu GKS Tychy wyrównał na 2:2, a cztery dni później Górnik Łęczna w ostatniej akcji spotkania wyrwał 3 punkty. – Tyle lat pracuję w piłce, ale pierwszy raz zdarza mi się coś takiego, by w dwóch meczach z rzędu przegrać w ostatnich minutach – przyznał trener Ruchu, Juan Ramon Rocha.

Dekoncentracja w końcówkach spowodowała, że Niebiescy wciąż są na ostatnim miejscu w tabeli z -1 punktem na koncie. Sytuacja robi się coraz gorsza, bo za nami już przecież 9 kolejek. Drużyna z Chorzowa potrzebuje punktować za wszelką cenę, zanim stanie się za późno. Do tej pory grali dobrze, w wielu meczach dominowali, ale nie potrafili przypieczętować występu zwycięstwem. W Siedlcach liczą się tylko 3 punkty. Nieważne w jakim stylu. Ruch musi zacząć punktować i to szybko. Kurs w Fortunie, że spotkanie zakończy się bez remisu wynosi 1.41.

Pomimo bogatej, niemal 100-letniej historii, "Niebieskim" jeszcze nigdy nie przyszło się zmierzyć z Pogonią Siedlce. Niedzielny pojedynek będzie więc historycznym, pierwszym starciem. Siedlczanie zajmują obecnie 14 miejsce w tabeli. Mają na swoim koncie 11 pkt. Złożyły się na to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki. W ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko Biała 0:2. Kurs w Fortunie, że "Niebiescy" pierwsi strzelą gola wynosi 1.45.

Przed „Niebieskimi” trudne wyzwanie. Jednak przy obecnej sytuacji w tabeli nie może być mowy o kompromisach. Chorzowianie po prostu muszą zgarnąć pełną pulę.

Autor: Ruch Chorzów, Fot. Ruch Chorzów