Czas badań w Ruchu

2018-01-16 16:07:00
Ostatnie dni przed wyjazdem na zgrupowanie do Kamienia stoją pod znakiem badań laboratoryjnych oraz tradycyjnych testów wydolności i szybkości.

Po pierwszym tygodniu pracy „Niebiescy” otrzymali od sztabu szkoleniowego wolny weekend. Zawodnicy mogli odpocząć i spędzić trochę czasu z rodzinami. Przed nimi bowiem bardzo intensywny okres przygotowań. W poniedziałek z samego rana chorzowianie stawili się w siedzibie współpracującej z naszym klubem firmy BetaMed, gdzie przeszli badania krwi, a następnie badania laboratoryjne. – To rutynowa badania, które piłkarze muszą przechodzić co jakiś czas. Na ich podstawie lekarz wydaje opinię o zdolności do uprawiania sportu – mówi fizjoterapeuta Ruchu, Włodzimierz Duś. Po powrocie z BetaMedu na „Niebieskich” czekał jeszcze trening na boisku.

 

Na wtorek zaplanowano natomiast testy mocy, które od rana prowadzone były w Centrum Fizjoterapii Fizjofit w Gliwicach. W środę rano piłkarze przejdą jeszcze testy szybkości w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie, a następnie – przed południem – wyjdą do Kamienia na pierwsze zimowe zgrupowanie.

Autor: Ruch Chorzów, Fot. Ruch Chorzów