"Czarne Wilki" wreszcie zwycięskie!

2017-11-18 00:01:00
Stomil Olsztyn przegrał drugi mecz z rzędu na własnym stadionie. Tym razem lepsza okazała się ekipa Drutex-Bytovii Bytów. "Czarne Wilki" przerwały serię ośmiu spotkań bez zwycięstwa w lidze.

W ciągu pierwszych pięciu minut gry goście egzekwowali trzy rzuty rożne, ale żaden z nich nie zagroził bramce Skiby. W odpowiedzi indywidualną akcją popisał się Lech, jednak jego strzał został zablokowany. Chwilę później znowu Lech zdecydował się na uderzenie z dystansu. Tym razem piłka przeleciała obok słupka Witana.

 

W 16. minucie zaakcentował swoją obecność na boisku najlepszy strzelec „Czarnych Wilków” – Janusz Surdykowski. Po dośrodkowaniu Kamińskiego głową uderzał właśnie Surdykowski, górą był Skiba. W 22. Minucie bliscy objęcia byli gracze Stomilu, ale Lech został w ostatniej chwili zablokowany przez Gonzalesa. Dziesięć minut później swoją okazję miał Tanczyk. Witan popisał się kapitalną interwencją po strzela głową napastnika gospodarzy. Sytuację próbował wykorzystać jeszcze Ziemann, ale naciskany przez Wilczyńskiego nie zdołał skierować piłki do pustej bramki.

 

Po zmianie stron goście otworzyli wynik spotkania. Kamiński dośrodkował w pole karne, a tam wślizgiem piłkę do bramki skierował Jakóbowski. Po golu gra skupiła się głównie w środkowej części boiska. W 75. Minucie zaskoczyć lobem próbował Skibę Jakóbowski, ale bramkarz Stomilu wyłapał piłkę. W końcowych fragmentach gry groźniej zaatakowali gracze „Dumy Warmii”. Najpierw uderzał Sołowiej, ale Stasiak wybił piłkę poza boisko. W ostatniej akcji meczu zagranie wzdłuż linii bramkowej wybił Kamiński!

 

Stomil Olsztyn – Drutex-Bytovia Bytów 0:1 (0:0)

 

0:1 Jakóbowski 54’

 

Żółte kartki: Baranowski - Poczobut, González, Witan. 
Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

 

Stomil: Skiba - Bucholc, Sołowiej, Baranowski, Karankiewicz (74’ Zając) - Tanczyk (80’ Mętlicki), Gamakow (62’ Piotr Głowacki), Biedrzycki, Lech, Ziemann – Siemaszko.

 

Drutex-Bytovia: Witan - Kamiński, Gonzalez, Stasiak, Wilczyński- Kuzdra, Poczobut, Duda, Wacławczyk (79’ Biel), Jakóbowski (89’ Wróbel) - Surdykowski (90’ Kpassa).

Autor: 1liga.org, Fot. Stomil Olsztyn