Cień szansy Zagłębia

2017-06-02 11:45:00
Zagłębie Sosnowiec zakończy sezon przed własną publicznością z GKS Tychy. Stawka tego meczu jest ogromna dla gospodarzy. Mecz będzie transmitowany na antenie Polsat Sport Extra.

Przed tygodniem Zagłębie dość niespodziewanie przegrało na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Porażka okazała się bardzo kosztowna. Podopieczni Dariusza Banasika stracili fotel wicelidera, a tym samym miejsce premiowane awansem do ekstraklasy. Teraz zespół z Sosnowca traci jeden punkt do Chojniczanki Chojnice i Górnika Zabrze. Myśląc jeszcze o awansie Zagłębie musi więc wygrać i liczyć na potknięcia wymienionych wyżej drużyn.

 

Ostatni raz gospodarze wygrali u siebie w pod koniec kwietnia z Wisłą Puławy, a ostatnia potyczka ze Stalą Mielec zakończyła się podziałem punktów.

 

GKS Tychy przystępuję do tego spotkania bez obciążenia. Beniaminek zapewnił sobie utrzymanie w Nice 1 Liga w ubiegłym tygodniu. Jednak ostatnie spotkanie tyszanie będą chcieli jak najszybciej wymazać z pamięci. Co więcej o koronę strzelców walczy Jakub Świerczok. Napastnik zdobył do tej pory 16 bramek. W niedzielę czeka go więc korespondencyjny bój z Igorem Angulo. Kurs w Fortunie, że tyszanie strzelą bramkę wynosi 1.54.

 

Beniaminek z Tychów do tej pory tylko raz zwyciężył na wyjeździe. To najgorszy bilans razem z MKS Kluczbork w całej lidze. Jesienią na stadionie w Tychach, GKS wygrał aż 3:0. Kurs w Fortunie, że beniaminek podobnie jak w poprzedniej rundzie wygra obie połowy niedzielnego spotkania wynosi 31. 

Autor: 1liga.org, Fot. Zagłębie Sosnowiec