Ciekawostki 17. kolejki

2017-11-10 17:25:00
Spotkanie starych znajomych w Tychach. Górnik Łęczna i Drutex-Bytovia o upragnione zwycięstwo. Ekipa Chrobrego bez gola od 270 minut -przedstawiamy ciekawostki nadchodzącej kolejki w Nice 1 Liga.

Olimpia Grudziądz obok Chojniczanki Chojnice i Podbeskidzia Bielsko-Biała ma najlepszą defensywę w meczach u siebie. W siedmiu spotkaniach bramkarz Biało-Zielonych został pokonany pięć razy.

 

Odra Opole z 27 punktów tylko pięć zdobyła poza domem. Gorszym bilans ma tylko Zagłębie Sosnowiec i Stomil Olsztyn (po cztery punkty).

 

Będzie to 19 starcie Górnika Łęczna z GKS-em Katowice. Do tej pory lepszym bilansem może pochwalić się ekipa z Łęcznej, która wygrała osiem razy, a pięć razy cieszyli się ze zwycięstwa gracze z Katowic. Również pięciokrotnie padał remis.

 

Od sześciu spotkań ekipa Tomasz Kafarskiego nie potrafi wygrać w Nice 1 Lidze. W tym czasie trzy remisy i trzy przegrane.

 

Aż trzech zawodników GKS Tychy w poprzednim sezonie występowało w Zagłębiu Sosnowiec: Łukasz Matusiak, Łukasz Bogusławski oraz Michał Fidziukiewicz.

 

W historii spotkań pomiędzy GKS Tychy a Zagłębiem Sosnowiec nigdy nie padło więcej niż cztery bramki.

 

Zagłębie Sosnowiec to jedyny zespół w Nice 1 Lidze, który w tym sezonie nie wygrał jeszcze na wyjeździe.

 

Stomil Olsztyn ma na koncie pięć domowych zwycięstw. Więcej niż "Duma Warmii" mają tylko dwie drużyny:  Odra - 7, Zagłębie - 6.

 

Piłkarze Chrobrego Głogów nie strzelili bramki od 270 minut w lidze.

 

Ostatni raz Drutex-Bytovia Bytów wygrała u siebie derbowy pojedynek z Chojniczanką Chojnice jeszcze w 2. lidze. 03.11.2012 roku "Czarne Wilki" wygrały 3:2.

 

Chojniczanka Chojnice nie strzeliła gola w lidze od 270 minut i nie wygrała od trzech spotkań. Z kolei Drutex-Bytovia nie może wygrać od siedmiu spotkań.

 

W Siedlcach spotkają się zespoły, które po pięć razy zwyciężały na wyjeździe, co jest najlepszym wynikiem w lidze.

 

Tylko siedem goli strzelili zawodnicy Pogoni przed własną publicznością. Gorszy atak ma tylko Olimpia Grudziądz (sześć goli).

 

Do Siedlec przyjeżdża druga ekipa pod względem skuteczności na wyjazdach. Raków strzelił w delegacji już 14 bramek i ustępuje tylko...Pogoni Siedlce (15 bramek).

 

Miedź Legnica jest niepokonana w lidze od pięciu spotkań. W ubiegłym tygodniu zakończyła się natomiast passa Puszczy czterech spotkań bez porażki.

 

Tylko w dwóch spotkaniach wyjazdowych Puszcza nie strzeliła bramki. Beniaminek może pochwalić się też najlepszą wyjazdową defensywą. Puszcza straciła do tej pory tylko siedem bramek.  

Autor: 1liga.org, Fot. Stomil Olsztyn