Chrobry zwyciężył w meczu na szczycie!

2017-09-30 22:44:00
Chrobry Głogów znowu wszedł na wysokie obroty. Po awansie do ćwierćfinału Pucharu Polski tym razem zepchnął z pozycji lidera Odrę Opole, sam wskakując na wierzchołek tabeli. Dziś Chrobry - Odra 2:0.

W pierwszej połowie aktywniejszy z przodu był Chrobry, który różnymi środkami parokrotnie stworzył zagrożenie pod bramką rywala. Po wrzutce Mateusza Machaja z rzutu rożnego obok słupka piłkę posłał nabiegający na nią Michał Michalec. Z dystansu uderzył Michał Ilków-Gołąb, lecz dobrze interweniował Tobiasz Weinzettel. Później jeszcze, po dośrodkowaniu Jakuba Bacha, niecelnie strzelał Konrad Kaczmarek, choć też niewiele brakowało. Ta trzecia sytuacja miała miejsce już przy wyniku 1:0. Nie dawało rady po akcjach, wrzutkach z narożników boiska, więc znalazł się inny sposób. Po faulu w polu karnym sędzia wskazał na jedenasty metr, skąd pewnie wstrzelił się Mateusz Machaj. To jego czwarty gol z rzutu karnego w sezonie.

Druga połowa zaczęła się od świetnych interwencji bramkarzy. Najpierw golkiper Odry w świetny sposób zatrzymał uderzenie głową Jakuba Bacha, w rewanżu Sławomir Janicki obronił strzał Rafała Brusiło. Chrobry utrzymywał korzystny wynik, zresztą dość spokojnie, choć goście jakby przejmowali inicjatywę. Na nic im się to zdało. Tym bardziej, że od 74. minuty musieli grać w dziesięciu po tym, jak czerwoną kartką za brutalny faul na Machaju ukarano Jakuba Habusta. A już w doliczonym czasie gry odsłoniętych rywali dobiła kontra, którą poprowadził wprowadzony kilka minut wcześniej Bartosz Machaj, a wykończył inny ze zmienników, a zarazem ten, któremu ta bramka była chyba najbardziej potrzebna - przez długie tygodnie niemający miejsca nawet w osiemnastce Damian Kowalczyk. Tym Chrobry zepchnął lidera z najwyższego punktu i przynajmniej chwilowo sam się na nie wspiął.

Po mocnym i bardzo udanym tygodniu, z pucharem w samym środku, teraz przed Chrobrym nieco luzu. Wstępnie zaplanowany na 7 października mecz w Sosnowcu, jak wiele innych 12 kolejki z uwagi na powołania zawodników do reprezentacji, został przeniesiony na późniejszy termin. Tak więc kolejny spotkanie o stawkę dopiero za 2 tygodnie, a poprzedzi je sparing w Szczecinie z ekstraklasową Pogonią.