Chrobry zaczął od zwycięstwa

2017-07-06 10:54:00
Pierwsza wygrana Chrobrego pod wodzą trenera Grzegorza Nicińskiego w pierwszym spotkaniu. Pomarańczowo-czarni pokonali Olympię Hradec Kralove z odpowiednika polskiej pierwszej ligi 3:2. Bramki dla głogowian zdobywali Konrad Kaczmarek, testowany Michał Feliks i Łukasz Szczepaniak, ale warto podkreślić, że dwie asysty zaliczył Bartosz Machaj. Trzecią jego starszy brat - Mateusz.

Chrobremu prowadzenie dał w 17. minucie Konrad Kaczmarek, który nabiegając na bliższy słupek wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Machaja z rzutu rożnego. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. Drugą, przed startem której obie ekipy mocno pozmieniały swoje składy, również lepiej zaczęli miejscowi. Ładną akcję zainicjowali szybkimi podaniami Michał Pawlik z Bartoszem Machajem. Ten drugi dograł z prawej strony w pole karne, gdzie nogę dostawił Michał Feliks. 18-latek jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej 21, a ostatnio występował w FC Nantes.

Odpowiedź rywali była błyskawiczna, bo miała miejsce minutę później. Wstrzelił się Krsta Dordevic. Pozostałe dwa gole padły w samej końcówce. W 85. minucie kolejną ładną akcję Chrobrego wykończył tym razem Łukasz Szczepaniak. Nie wystarczyło mu dostawić nogi, musiał jeszcze unieść piłkę nad interweniującym bramkarzem czeskiej drużyny i zrobił to całkiem efektownie. Tuż przed końcowym gwizdkiem Olympia doprowadziła do stanu 3:2. Ładną bramkę w okienko zdobył Ondrej Ruml. Zaraz potem sędzia zagwizdał po raz ostatni, więc rezultat nawet nie miał szans na następną zmianę.

Poza bramkowymi okazjami aż tak wiele nie było. W pierwszej połowie futbolówkę po uderzeniu wygrywającego indywidualny pojedynek z bramkarzem „Kaczmara” wygarnięto niemal z linii bramkowej. Po jednej dobrej interwencji mieli Sławomir Janicki oraz Adam Makuchowski. Anatoli Gospodinov miał tego pecha, że przypadło mu wyciąganie piłki z własnej bramki.

Chrobry ma więc za sobą pierwsze sparingowe zwycięstwo, od razu w pierwszej grze kontrolnej. A nie wystąpił w optymalnym dla chwili obecnej składzie. Nie zagrali jeszcze Robert Mandrysz oraz Przemysław Trytko, którzy nadrabiają zespołowe treningi. Spośród powypożyczanych wiosną graczy na boisku pokazał się tylko Damian Kowalczyk. Łukasz Kuczer, Maciej Rybak i Michał Bednarski nie grali, ale za to trener Niciński dał szansę Tomaszowi Serwecie oraz debiutującemu w ten sposób 17-letniemu Kacprowi Pietrzczykowi.

Chrobry Głogów - Olympia Hradec Kralove 3:2 (1:0)

1:0 Kaczmarek 11'

2:0 Feliks 62'

2:1 Dordevic 63'

3:1 Szczepaniak 85'

3:2 Ruml 90'

Chrobry (I połowa): Janicki (30 Makuchowski) - Serweta, Michalski, Stolc, Danielak, Napolov, Kona, Machaj M., Gąsior, Bach, Kaczmarek.

Chrobry (II połowa): Makuchowski (60 Gospodinov) - Ilków-Gołąb, Michalec, Wawszczyk, Pietrzczyk, Machaj B., Pawlik, Borecki, Feliks, Szczepaniak, Kowalczyk.

Olympia (wyjściowy): Frydrych - Vysehrad, Demeter, Marsalek, Dratva, Verner, Cap, Pelyak, Sodoma, Shendelj, Beres.