Chrobry wystartował

2018-01-12 10:18:00
Piłkarze Chrobrego Głogów rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszych zajęciach spotkali się w składzie niemal identycznym w porównaniu do tego z jesieni.

Na razie były tylko pojedyncze zmiany. Przygotowania z Chrobrym rozpoczął mający być wypożyczony z Arki Gdynia Szymon Nowicki. 19-letni ofensywny zawodnik (pomocnik/napastnik) jesienią czterokrotnie zagrał w pierwszej drużynie Arki, w tym cztery razy w ekstraklasie.

 

W inną stronę, z Chrobrego do KS-u Polkowice, będzie natomiast wypożyczony Michał Bednarski, więc jego w tym półroczu w barwach ChG już nie zobaczymy. Długą rehabilitację po przebytym zabiegu przechodzi Michał Pawlik, a Michał Michalec ze względów osobistych otrzymał dzień wolnego. Lada dzień do reszty powinien dołączyć Damian Sędziak.

 

Ponadto pod okiem Grzegorza Nicińskiego pozostała grupa młodszych zawodników, w tym juniorów: Seweryn Dybizbański, Rafał Paluch, Przemysław Siudak, Kacper Pietrzczyk, Dominik Nawrot i najstarszy z nich, 20-letni Tomasz Serweta.

 

Na piątek i sobotę zaplanowano badania: krwi, testy FMS, szybkości i wytrzymałości.

 

- Ich wyniki wpłyną na dalszą pracę, którą rozpoczniemy w poniedziałek - powiedział trener Chrobrego Grzegorz Niciński.

 

Pierwszy sparing w sobotę 20 stycznia, wtedy w Głogowie test z KS-em Polkowice. 24 stycznia kolejny domowy sprawdzian ze Stilonem Gorzów, po czym w niedzielę 28 stycznia zespół wyjedzie na ponad tygodniowe zgrupowanie do Cetniewa, gdzie rozegra kolejne sparingi, z Gryfem Wejherowo, Arką Gdynia oraz Bałtykiem Gdynia. 

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów