Chrobry w budżecie obywatelskim!

2017-10-06 09:08:00
Nowe wiaty przystankowe w kształcie piłkarskich bramek z klubowym herbem - to jeden z 29 projektów znajdujących się w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Wiaty, łącznie cztery, miałyby stanąć z dwóch stron stadionu Chrobrego (od strony ul. Wita Stwosza i Kazimierza Wielkiego) i tym sposobem promować klub oraz miejsce, które jest jednym z najbardziej żywiołowych w mieście i zarazem miejsce z największą liczbą dużych imprez masowych organizowanych dla dużej grupy mieszkańców Głogowa.

- Nowe wiaty przystankowe bardzo dobrze wpisywać się będą w otoczenie stadionu i pozostałych obiektów głogowskiej spółki sportowej Chrobry Głogów S.A. Przystanki kształtem przypominające bramkę piłkarską jednocześnie cały czas pełnić będą swoją podstawową funkcje. Nowe wiaty przystankowe wzbudzą pozytywne reakcje nie tylko pasażerów Komunikacji Miejskiej, ale także entuzjastów piłki nożnej, a w szczególności kibiców Chrobrego Głogów. Dzięki nowej stylizacji wiat przystankowych każdy kibic, który podążać będzie na stadion komunikacją miejska już od wyjścia z autobusu będzie mógł czuć atmosferę zbliżającego się spotkania. Dbałość o charakterystyczny wygląd tego typu elementów małej architektury jest często prawdziwym dopełnieniem otoczenia miejskiego stadionu. Coraz więcej gmin w Polsce stawia na indywidualny wygląd przystanków autobusowych - czytamy w szczegółowym opisie projektu.

 

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim, zasadach głosowania (on-line lub tradycyjnym) znajduje się na stronie www.obywatel.glogow.pl.

 

Przeczytaj też więcej o projekcie „Nowe wiaty przystankowe w kształcie bramek piłkarskich”.

 

 

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów