Chrobry rozpoczął przygotowania

2018-06-22 11:30:00
Zespól Chrobrego Głogów po ponad dwutygodniowych urlopach wrócił do klubu i treningiem na pierwszej płycie rozpoczął okres przygotowawczy do nowego sezonu.

W kadrze nie było tych, którzy na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni opuścili Chrobrego, a w różnych okolicznościach (transfer lub koniec kontraktu) zrobili to Karol Danielak, Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak, Ariel Wawszczyk, Marcel Gąsior oraz Anatoli Gospodinov. Nie trenował też Przemysław Stolc, któremu kończy się okres wypożyczenia z Arki Gdynia, jednak trener Grzegorz Niciński zapowiedział, że nadal widziałby go u siebie. Bliżsi pozostania są za to inni wypożyczeni z gdyńskiego klubu, Jakub Bach oraz Szymon Nowicki, więc ta dwójka stawiła się w Głogowie. Miejsce tych, którzy ubyli, zajęli jak na razie środkowy obrońca Marek Wasiluk i bramkarz Mateusz Abramowicz, choć trzeba pamiętać także o wracających po długich urazach Damianie Sędziaku, a także Michale Pawliku.

 

Z pierwszym Chrobrym pozostali zawodnicy grup młodzieżowych, Seweryn Dybizbański i debiutujący z końcem ubiegłego sezonu Kacper Pietrzczyk.

 

Na piątek zaplanowano testy szybkościowe i wytrzymałościowe, na sobotę trening, a po wolnej niedzieli drużyna wróci do pracy od poniedziałku. Pierwszy sparing odbędzie się w sobotę 30 czerwca we Wronkach. Wówczas pomarańczowo-czarni zmierzą się z Pogonią Szczecin. Trzy tygodnie później inauguracja Nice 1 Ligi i mecz z ŁKS-em Łódź w Głogowie.

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów