Chrobry po pierwszym tygodniu zajęć

2017-07-03 15:34:00
Sobotnia gierka wewnętrzna zakończyła pierwszy tydzień przygotowań do sezonu. Uważnie przyglądający się temu trener Grzegorz Niciński miał okazję jeszcze lepiej poznać możliwości poszczególnych zawodników, wśród których nie brakuje tych młodszych wracających z wypożyczeń, Michała Bednarskiego, Macieja Rybaka, Łukasza Kuczera, Wiktora Kobieli czy Damiana Kowalczyka

Bardziej miarodajnym sprawdzianem dla zespołu będą jednak sparingi, bo dziś zabrakło niektórych zawodników. Łukasz Szczepaniak wchodzi tego dnia w związek małżeński, więc jest poza Głogowem. Nie było też biorącego udział w tym wydarzeniu Michała Ilkowa-Gołąba, a trenujący dziś po raz pierwszy z Chrobrym Robert Mandrysz - mający wypełnić lukę po Sebastianie Boneckim - pracował indywidualnie. 

 

Gierka wewnętrzna zakończyła się zwycięstwem "zielonych". Było 2:1, a wszystkie gole padły po wrzutkach. Najpierw dla "pomarańczowych" trafił Damian Kowalczyk, któremu dośrodkowywał z boku Karol Danielak. Po drugiej stronie sprawę załatwiły jednak rzuty rożne i wrzucający z nich Mateusz Machaj. Jego wrzutki wykańczali Konrad Kaczmarek oraz Michał Michalec. 

 

Drugi tydzień przygotowań odbędzie się już z dwoma sparingami. Pierwszy w środę w Głogowie z Olympią Hradec Kralove, już z Robertem Mandryszem w składzie i z szansą dla wspomnianej młodszej części. I być może jeszcze z kimś.

 

- Są ubytki, nie będzie choćby Pawła Wojciechowskiego, ale trzeba sobie radzić. Jesteśmy na to przygotowani. Myślę, że w przyszłym tygodniu pojawią się jakieś nazwiska - zapowiada trener Niciński. 

 

">

 

 

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów