Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 1:2

2018-05-06 21:20:00
Chrobry Głogów przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 1:2. Niemal przez całą drugą połowę grał z przewagę zawodnika.

Mgło zacząć się dobrze dla gospodarzy, bo w 10. minucie po dograniu Jakuba Bacha z prawej strony, uniku, który zrobił Przemek Stolc, otworzyła się droga do bramki przed nabiegającym na dalszy słupek Mateuszem Machajem, lecz pomocnik Chrobrego nie trafił czysto.

W 25. minucie to Zagłębie wyszło na prowadzenie. Przymierzył Tomasz Nowak, piłki nie chwycił Anatoli Gospodinow i ta zeszła do boku. Najszybciej i najbliżej niej znalazł się Zarko Udovicić, trafiając do pustej bramki. Od tego momentu rywale nabrali pewności siebie i sprawiali lepsze wrażenie. Udokumentowali to kolejnym golem.

W 35. minucie wstrzelił się szukający miejsca przy krótkim rogu się Vamara Sanogo. Goście na fali mogli nawet podwyższyć to prowadzenie, ale w 40. minucie, po wrzutce z rzutu rożnego i strzale z woleja w wykonaniu Arkadiusza Jędrycha, zrehabilitował się Gospodinow broniąc instynktownie.

Korner wyszedł za to Chrobremu, który pograł do końca, a wiara się opłaciła. Już w 45. minucie z narożnika dośrodkowywał Machaj, po czym głową trafił Robert Mandrysz.

W 48. minucie drugą żółtą kartką ukarano Tomasza Nawotkę i goście musieli radzić sobie w dziesięciu. Pomarańczowo-czarni siłą rzeczy przejęli inicjatywę, rozgrywali piłkę, ale przy wielu próbach za długo. Przyjezdni mimo straty jednego ze swoich, w defensywie okazali się być bardzo szczelni, nie pozwalali na wiele. Przez tę część, Chrobremu udało się tylko dwukrotnie zagrozić bramce Dawida Kudły. W 64. minucie zaskoczyć go z obrębu pola karnego starał się Serhiy Napolow, lecz posłał futbolówkę obok słupka.

Najbliżej wyrównania był strzelający z około szesnastu metrów Przemysław Trytko. Było to poprzedzone ładną akacją, kończone ładnym uderzeniem, jednak tylko w poprzeczkę. Po tym nic więcej się nie wydarzyło i Zagłębie wywiozło komplet punktów z Głogowa.

Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:2)

0:1 Udovicić 24’

0:2 Sanogo 35’

1:2 Mandrysz 45’

Żółte kartki: Stolc, Kona – Nawotka, Sanogo, Milewski.

Czerwone kartki: Nawotka (Zagłębie - za drugą żółtą).

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Widzów: 927.

Chrobry: Gospodinow - Stolc, Michalec, Michalski, Danielak, Kona (46’ Borecki), Mandrysz (63’ Kaczmarek), Bach (67’ Machaj B.), Machaj M., Napolow, Trytko.

Zagłębie: Kudła - Jędrych, Nowak, Nawotka, Makowski, Rzonca, Milewski, Udovicic (51’ Wrzesiński), Sanogo (76’ Alexandre Cristovao), Banasiak (82’ Malheiro), Puchacz.